Včera sme informovali o možnom predstavení ďalšieho, v poradí štvrtého smartfónu popri sérii Galaxy S10. Viaceré špeicifkácie či fámy sa teda potvrdili a diváci v San Franciscu mali jedinečnú možnosť vidieť medzi prvými dá sa povedať prekvapenie večera v podobe prvého skladacieho Samsung Smartfónu.

Samsung Gakaxy Fold prináša doposiaľ nevídané vlastnosti, ktoré mnohokrát nenájdeme ani v tých nadrahších smartfónoch. Jedná sa o naozaj jedinečnú skladačku medzi smartfónmi a Samsung dodáva, že týmto zariadením nemenia len vzhľad, ale aj budúcnosť. Poďme si teda zhrnúť tie najlepšie vlastnosti novo predstaveného Galaxy Fold.

Prečítajte si tiež!
Toľkoto budú stáť všetky verzie Samsung Galaxy S10 na Slovensku. Známy je aj začiatok predaja

Smartfón a tablet v jednom

Kľúčovou vlastnosťou je samozrejme možnosť zloženia/rozloženia. V zloženom stave je k dispozícii displej s uhlopriečkou 4,6″ a rozlíšením 1960 x 840 pixelov. Pri zloženom smartfóne je skvelá možnosť ovládania len pomocou jednej ruky, ktorá nájde svoje využitie najmä pri bežnom používaní na vybavenie telefonátov či odpisovanie na správy.

V prípade potreby väčšieho displeja napríklad na pozeranie videí či surfovanie po internete je v rozloženom stave dostupný Infinity Flex Display, ktorý predstavuje uhlopriečku 7,3″ s rozlíšením 2152 x 1536 pixelov. Plynulý proces zloženia/rozloženia zabezpečuje pántový mechanizmus, ktorý nie je vôbec vidieť.

Multitasking a kontinuita aplikácií

Primárny displej umožňuje skvelý multitasking, ktorý posunie produktivitu na úplne nový level a ušetrí tak oveľa viac času. Na displeji môžeš mať otvorené 3 aplikácie naraz a to bez nutnosti prepínania medzi oknami, teda pekne vedľa seba.

V rámci kontinuity aplikácií to funguje tak, že v prípade ak si niečo prezeráš na zloženom smartfóne, no potrebuješ zobrazenie na väčšom displeji, jednoducho stačí rozložiť smartfón. Na primárnom 7,3″ displeji sa takmer ihneď zobrazí tá istá aplikácia, teda nieje potrebné vyhľadávať ju na novo, prípadne otvárať dokument a hľadať stranu na ktorej si skončil.

6 fotoaparátov a 2 batérie

Tri hlavné objektívy nájdeme na zadnej stene smartfónu v zloženom stave, pričom jeden ďalší sa nachádza vpredu. Po otvorení sa odhalí netradičný výrez v pravom hornom rohu, ktorý obsahuje ďalšiu dvojicu selfie fotoaparátov.

Mnohých možno napadla otázka ako je to pri skladacom smartfóne s batériou. Aj v tomto prípade našli vývojári skvelé riešenie a to v podobe hneď dvoch akumulátorov na každej strane, ktoré po spojení svojich kapacít dosahujú energiu až 4 318 mAh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom