Spoločnosť Apple reagovala na kritiku obmedzenia v iOS pri neautorizovanej výmene batérie. Americký gigant tvrdí, že mu ide iba o ochranu zákazníkov, píše GSMArena.

Minulý týždeň sme boli svedkami zistenia, že Apple sa snaží odradiť svojich zákazníkov od neautorizovanej výmeny batérie v iPhonoch pomocou obmedzenia, ktoré po výmene zabráni pozrieť si informácie o jej stave. O tomto probléme sme písali aj my, avšak teraz sa k nemu vyjadrila aj samotná spoločnosť.

„Bezpečnosť našich zákazníkov berieme veľmi vážne a chceme zabezpečiť, aby sa výmena batérií vykonávala správne. V USA existuje viac než 1 800 autorizovaných servisov, takže naši zákazníci majú ešte pohodlnejší prístup ku kvalitným opravám.“, uviedol Apple vo vyjadrení pre portál iMore.

Obmedzenie neovplyvní používanie telefónu

„Minulý rok sme zaviedli novú funkciu, ktorá upozorní zákazníkov, ak sa nám nepodarí overiť, či bola nová batéria originálna, a nainštalovaná certifikovaným technikom oficiálnym postupom spoločnosti. Tieto informácie slúžia na ochranu našich zákazníkov pred poškodenými, nekvalitnými alebo použitými batériami, ktoré môžu viesť k problémom s bezpečnosťou alebo výkonom zariadenia. Toto oznámenie však neovplyvní schopnosť zákazníka používať telefón ani po neautorizovanej oprave.“, dodáva Apple.

To znamená, že ak si necháš batériu vo svojom iPhone vymeniť v neautorizovanom servise, nebudeš mať naďalej k dispozícii informácie o jej stave. Apple tiež hovorí, že každý zákazník, ktorému sa toto obmedzenie zobrazuje, a myslí si, že jeho nová batéria v iPhone je originálna a bola vymenená v autorizovanom servise, by sa mal do servisu vrátiť a dať si ju overiť. Ukazovateľ stavu batérie sa potom vráti späť do normálneho stavu, píše The Verge.

Pokiaľ sa pýtaš, ako je možné, že sa toto obmedzenie zobrazuje, aj keď ti v neautorizovanom servise nainštalovali originálnu Apple batériu, je to preto, že upozornenie zapína ovládač, ktorý vedia správne nakonfigurovať iba autorizovaní technici.

Ak iOS totiž zistí, že ovládač je nakonfigurovaný zle, upozornenie sa ihneď zobrazí. Apple tým chce dosiahnuť nielen to, aby si jeho zákazníci pri výmene batérie vyberali len tie originálne, ale aby im ju nainštaloval aj profesionálny technik.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú