Len pred pár dňami sa uskutočnil veľký event, na ktorom Apple predstavil svoje najnovšie produkty. Nejde o žiadne nové zariadenia, ale služby, ktorými chce zákazníka zaujať. Novinkou je aj aplikácia Apple News+ pre čítanie časopisov, no pri jej propagácií sa Apple nedrží vlastných pravidiel a využíva to, čo vývojárom zakazuje.

Apple sa pri ponúkaní služieb riadi pravidlami, ktoré majú ľudí ochrániť pred nechcenými poplatkami za predplatné. Z toho dôvodu nakázal vývojárom v aplikáciách jednoznačne uviesť všetky potrebné informácie, s ktorými sa používateľ pri zakúpení oboznamuje. Každý tak má možnosť vidieť, koľko bude mesačne platiť za vybranú službu a ako ju môže v prípade potreby zrušiť. To však teraz neplatí v novej aplikácii Apple News+, informoval The Verge.

Apple nedbá na svoje štandardy

Keď príde na porušovanie vlastných pravidiel, Apple to za posledný čas spravil hneď niekoľkokrát. Ľuďom nedávno posielal notifikácie, ktoré propagovali Apple Music a Carpool Karaoke, no svoju hudobnú aplikáciu chcel vyzdvihnúť aj pre Amazon Echo. Teraz sa k podobnému porušeniu spoločnosť uchýlila práve pri nedávno predstavenej novinke. Apple zľahčil proces predplatného pri Apple News+ až príliš.

Zobraziť celú galériu (2)
Takto musia vývojári informovať o predplatnom. Zdroj: Apple

Nenechaj si ujsť
Apple to dnes poriadne rozbalil. Predstavil viacero služieb, vďaka ktorým si budeš chcieť kúpiť od nich nejaké zariadenie

Na úvodnej stránke aplikácie nie je veľa detailných informácií ako pri iných tituloch, ktoré ich musia pre zákazníka uviesť. Spoločnosť sa rozhodla svoju novú službu prezentovať v omnoho čistejšom štýle natoľko, že zakryla podstatné detaily, prezradil Slashdot. Používateľ je pri nákupe oboznámený s predplatným, no následne sa musí „hrabať“ v aplikácii, aby zistil ako toto predplatné zrušiť. Táto možnosť sa pritom nachádza v záložke Following v správe predplatného.

Zobraziť celú galériu (2)
...a takto to robí Apple. Zdroj: Screenshot/The Verge

Načo však Apple diktuje vývojárom pravidlá, keď ich sám hneď niekoľkokrát po sebe porušuje?! Našťastie sa tento problém netýka slovenských používateľov. Tí totiž nemajú možnosť Apple News+ využívať, nakoľko je služba dostupná zatiaľ len v USA, Kanade a neskôr bude v Austrálii a Spojenom kráľovstve. Do spustenia v európskych krajinách sa tak môže aplikácia ešte zmeniť, aby bola prehľadnejšia a informovala používateľa o všetkých detailoch platby a zrušenia predplatného.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom