Spoločnosť Apple dnes v Cupertine predstavila viacero nových služieb, o ktorých sa šepkalo už skôr. Jedná sa o skutočné pecky a po prečítaní tohto článku si zrejme budeš chcieť kúpiť iPhone, alebo iné Apple zariadenie. Treba uznať, že táto ranná/večerná show sa skutočne vydarila. 

Po menšom retro úvode na začiatku celej konferencie na pódium vystúpil Tim Cook, aby všetkým prítomným a sledujúcim oznámil, ako si doteraz spoločnosť vedie a vychválil ich vlastné produkty.

Priamo sa prešlo na službu Apple News, ktorá je na trhu tri roky a ako bolo zdôraznené, používateľ tam nájde len pravdivé informácie z overených zdrojov. Každý mesiac sa prostredníctvom tejto služby prečíta približne 5 miliónov článkov, čím je táto aplikácie na prvom mieste vo svojej kategórii.

Apple News+

Tim Cook sa následne vyjadril, že veľmi rád číta časopisy. Aplikácia News sa preto rozširuje o ďalšiu službu News+, ktorá obsahuje viac ako 300 časopisov (Fortune, Vogue…). Obsahuje taktiež noviny ako L.A. Times či The Wall Street Journal. Aplikácia taktiež ponúka návrhy na časopisy, avšak bez toho, aby odosielala údaje na servery či tretím stranám. Všetko sa robí interne v zariadení a ide tak o úplne bezpečný proces.

Apple

Pre predstavu, ak by si chcel používateľ zakúpiť všetky časopisy v News+, minul by na to približne 8000 dolárov mesačne. Služba News+ pritom stojí len 9,99 dolárov a je ju možné zdieľať v rámci Family Share. Služba je dostupná už od dnes a prvý mesiac je zadarmo. Dostupná je zatiaľ len v USA a Kanade, pričom nasledovať bude Austrália a Spojené kráľovstvo v nasledujúcich mesiacoch.

Apple Card

Len v tomto roku bolo prostredníctvom Apple Pay vykonaných viac ako 10 miliárd transakcií, čo je neuveriteľné číslo za tak krátky čas. Apple preto prináša novinku v podobe Apple Card, čo je virtuálna karta v rámci služby Apple Pay. Ide o kreditku MasterCard a zastrešuje to banka Goldman & Sachs. Apple Card bude dostupná všade tam kde aj Apple Pay, čiže aj v susednej Českej republike. Súčasťou sú aj prehľadné grafy, kde používateľ vidí všetky transakcie, ktoré sú rozdelené do rôznych kategórií. Za každú platbu kartou získa používateľ Daily Cash, čo je vlastne percento z platby, a to z akejkoľvek.

Apple

  • 1 % z platby fyzickou kartou
  • 2 % z každej platby
  • 3 % z každej platby v rámci služieb Apple

V USA bude dostupná fyzická kreditka, ktorá je vyrobená z titánu a okrem mena nebude obsahovať žiadne údaje (CVV, číslo, podpis, expiračná doba). Obrovskou výhodou je, že táto služba neobsahuje žiadne poplatky.

Apple Arcade

App Store navštívi každý týždeň 500 miliónov používateľov a ide o vôbec najväčšiu platformu na svete, čo sa týka hrania hier. V obchode sa nachádza viac ako 300 000 titulov, niektoré zdarma, iné sú platené. Celkovo sa spoločnosť môže pochváliť miliardou unikátnych hráčov.

Práve pre hráčov je určená nová služba Apple Arcade, ktorá funguje na základe mesačného predplatného a je dostupná na všetky Apple zariadenia (okrem hodiniek). Súčasťou je viac ako 100 exkluzivít, ktoré je možné hrať online aj offline, a to na všetkých zariadeniach (synchronizuje sa postup).

nové služby Apple
Apple

Služba neobsahuje žiadne reklamy a mikrotransakcie a používateľovi nezbiera žiadne informácie. Dostupná bude na jeseň tohto roku, a to vo viac ako 150 krajinách. Cena tejto služby nebola zatiaľ zverejnená.

AppleTV+

Služba o ktorej sa hovorilo niekoľko rokov je konečne tu. Apple TV App podporuje viac ako 100 streamovacích služieb z celého sveta a to všetko v jednej jedinej aplikácii. Žiadne reklamy a maximálna kvalita – to je hlavným heslom novej služby. Aplikácia je dostupná pre AppleTV a pre ostatné Apple zariadenia a je úplne nanovo prepracovaná.

Apple

Funguje dokonca aj offline a dokáže si zapamätať kde si skončil v pozeraní. Taktiež využíva strojové učenia z dôvodu návrhu nových filmov či seriálov pre teba. Podporované je aj vyhľadávanie pomocou Siri. Čo sa týka platby, platí sa len za to, čo skutočne chceš a čo si pozrieš. Služba bude dostupná už túto jeseň  vo viac ako 100 krajinách sveta.

Apple

Na pódiu sa postupne vystriedalo viacero zaujímavých a slávnych osobností – Steven Spielberg, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Steve Carell, Jason Momoa, Alfre Woodard, Kumail Nanjiani a mnoho ďalších. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom