Nová verzia systému iOS 14 priniesla do iPhonov okrem množstva skvelých funkcií aj zopár neduhov, medzi ktoré u niektorých používateľov patrí aj výrazný pokles výdrže batérie. Napriek tomu, že Apple o tento problém eviduje, naň zatiaľ spoločnosť nevydala opravu a odporúča ľuďom len obnovenie výrobných nastavení, píše The Verge.

iOS 14 nie je výnimkou

O problémoch s výdržou batérie po nainštalovaní novej verzie systému iOS nepočujeme prvýkrát. S poklesom výdrže sa používatelia po aktualizovaní stretávajú takmer pri každej novej verzii systému, pričom výnimkou nebol ani minuloročný iOS 13.

Prvotné testy beta verzie iOS 14 síce ukazovali jasné zlepšenia v oblasti výdrže, no na Twitteri sa po vydaní systému aj tak objavilo množstvo príspevkov nahnevaných používateľov, ktorých zariadenia sa vybíjajú výrazne rýchlejšie.

Zníženie výdrže pochopiteľne nie je jediným problémom, s ktorým sa používatelia stretávajú. Spoločnosť Apple preto nedávno zverejnila príspevok, v ktorom všetky známe problémy v systémoch iOS 14 a watchOS 7 zosumarizovala a odporučila možnosť, ako tieto chyby opraviť.

Nachádzajú sa tam okrem iného aj problémy s miznúcimi dátami z fitness a zdravotných aplikácií, ktoré zároveň uvádzajú nepresné množstvo uložených údajov. Oprava Apple však neprišla v podobe aktualizácie, v tej najnovšej s označením iOS 14.0.1 totiž spoločnosť opravila iba reštartovanie predvolených aplikácií pre emaily a prehliadača problémy s pripájaním k Wi-Fi či zobrazovanie obrázkov vo widgetoch.

Prečítaj si tiež
Už žiadne platby. Jedna z TOP funkcií iOS 14 je späť a YouTube ju dal všetkým zadarmo

Apple namiesto toho používateľom, ktorí sa stretli s „dvoma alebo viacerými“ spomínanými problémami, odporúča odpárovať hodinky Apple Watch (v prípade problémov s watchOS 7), zálohovať svoje dáta na iCloud a následne vykonať obnovenie výrobných nastavení zariadenia.

Zmiznuté dáta z fitness aplikácií to síce nevráti, no podľa spoločnosti by to malo zabrániť strate údajov v budúcnosti a pomôcť s výdržou batérie. Či však bude oprava týchto problémov priamo predmetom nasledujúcej aktualizácie iOS 14 zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom