Nový systém iOS 14 pre iPhony priniesol používateľom spočiatku možnosť využitia obrazu v obraze, funkcie, s ktorou je možné sledovať video pri používaní iných aplikácií. Využiť ju bolo možné aj v prípade YouTube, no Google neskôr funkciu zablokoval. Aktuálne sa podľa portálu 9to5Google obraz v obraze v novom iOS 14.0.1 opäť vrátil do YouTube a môžu ho využiť všetci používatelia aj bez predplatného. Stále však len v špecifickom prípade.

Funkcia obrazu v obraze je v rámci systému iOS 14 novinkou, ktorej sa ešte nestihli prispôsobiť viaceré aplikácie. Zatiaľ ju nie je možné využiť ani vo väčšine iných aplikácií tretích strán. Momentálne je funkčná iba v aplikácii Apple TV či HBO Go alebo napríklad Horizon Go.

Obraz v obraze sa s novým iOS 14.0.1 vrátil do YouTube

Nedávno sa objavili informácie, že Google túto možnosť testoval aj v aplikácii YouTube, avšak sprístupnil ju len pre platiacich používateľov s YouTube Premium. Dovtedy bolo možné využiť aj menší trik, ktorý umožnil využitie obrazu v obraze pri používaní YouTube aj bez predplatného. Funkcia však bola aktívna iba v prípade, ak bol YouTube používaný cez prehliadač Safari.

Keď sa ale začalo s testovaním tejto možnosti pre predplatiteľov aplikácie, Google funkciu vo webovej verzii služby zablokoval. Najnovšie je po aktualizácii na iOS 14.0.1 opäť prístupná a znova sa vrátila aj pre iPadOS 14.0.1, pričom funguje už nielen cez Safari, ale aj Chrome a Firefox, informuje MacRumors. Momentálne tak môžu používatelia iPhonov a iPadov znova využívať obraz v obraze pri YouTube aj bez predplatného.

Je však otázne, či Google opätovne funkciu nezablokuje a nezopakuje sa predošlý scenár. Pripomeňme len, že funkciu obrazu v obraze môžu majitelia Android smartfónov využívať už niekoľko rokov. Aj v tomto prípade je oficiálne limitovaná iba pre používateľov s predplatným YouTube Premium. V bezplatnej verzii nie je dostupná. Podobne tak môže Google obmedziť túto možnosť aj v aplikácii pre iOS a iPadOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP