Na YouTube kanáli iAppleBytes sa pred pár dňami objavilo video testovania výdrže batérie na rade modelov iPhone s aktuálne najnovšou verziou iOS 13.6, ktoré ukázalo, že v porovnaní s predošlou verziou dochádza stále k miernemu zníženiu výdrže batérie. Nedávne testy prvej beta verzie iOS 14 však ukázali, že sa v septembri môžeme tešiť na výrazné zvýšenie výdrže podporovaných iPhonov, píše portál Cult of Mac.

iOS 13 nenastavil latku vysoko

iOS 13 to na poli výdrže batérie nezvláda. Doposiaľ takmer všetky testy ukázali, že v porovnaní s predošlou verziou nová aktualizácia mierne znižuje výdrž batérie všetkých podporovaných iPhonov.

Toto tvrdenie podporuje aj najnovší test na YouTube kanáli iAppleBytes, ktorý na modeloch od iPhone 11 až po pôvodný iPhone SE nainštaloval najnovšiu verziu iOS 13.6 a spustil test Geekbench 4 zameraný na batériu. Všetky modely pritom získali mierne nižšie skóre ako pri predošlej verzii.

To isté sa pritom s výnimkou niektorých modelov opakovalo už od verzie iOS 13.3.1, ktorá na všetkých podporovaných zariadeniach získala lepšie skóre než iOS 13.6.

Beta verzia iOS 14 priniesla prekvapenie

Čo je však zaujímavé, sú nedávne testy beta verzie iOS 14, ktorý prinesie revolučné zmeny naprieč celým systémom.

YouTuber iAppleBytes sa po spustení testu batérie Geekbench 4 na dvojici iPhonov SE 2020 a iPhone 11 dočkal prekvapivých výsledkov, ktoré ukázali, že v porovnaní s aktuálnou verziou iOS 13.6 sa výdrž batérie oboch smartfónov predĺžila o takmer 30 minút.

Pochopiteľne ide o prvú beta verziu, ktorej hlavnou výsadou sú nové funkcie a možnosti systému a výdrž batérie stále nie je prioritou. Napriek tomu je však skvelé vidieť aspoň náznak zlepšenia v oblasti batérie, ktorý sa dúfajme udrží až do vydania oficiálneho iOS 14.

Pokiaľ ťa zaujíma, aké najväčšie zmeny nová aktualizácia prinesie, určite si prečítaj náš redakčný test, v ktorom sme beta verziu vyskúšali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom