Prešlo len pár dní od uvedenia operačného systému iOS 14, no používatelia sa už stretli s prvou, pomerne veľkou chybou. Apple v novom systéme sprístupnil mnohé, používateľmi dlho požadované funkcie, no jedna z nich nefunguje podľa predstáv, informuje 9to5Mac.

S novou verziou systému iOS neprišli iba nové widgety, obraz v obraze či iné nepodstatné zmeny, ale aj veľa užitočných noviniek. Síce ich nevidno hneď na prvý pohľad, no po ich odhalení bude používanie iPhonu omnoho príjemnejšie. Tie najpodstatnejšie zmeny v iOS 14 sme zhrnuli v samostatnom článku.

iOS 14 je najvýznamnejšou zmenou za posledné roky, nikdy predtým sa totiž nepodobal Androidu viac ako teraz, no Apple si stále neodpustí svoju vlastnú politiku, pri ktorej obmedzuje prispôsobenie jednotlivých prvkov systému. Nový systém ponúka výrazne viac slobody pri používaní aplikácií a ďalších funkcií.

Prečítaj si tiež
Google si robí srandu z Apple. Vtipy smeruje na inovácie v iOS 14

Medzi jednu z noviniek patrí aj zmena predvolených aplikácií. Používatelia majú možnosť zmeniť predvolený e-mail alebo prehliadač na aplikáciu tretej strany, ako napríklad Chrome, Edge alebo Outlook. Zdá sa však, že táto funkcia nefunguje ako má a sloboda výberu je iba dočasná.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / FonTech

Portál The Verge upozornil na toto správanie v rôznych iPhonoch a iPadoch s aktualizovaným systémom iOS 14. Po nastavení predvolenej aplikácie tretej strany pre prehliadač a e-mail boli po reštartovaní zariadenia znovu nastavené ako predvolené aplikácie Safari a natívna aplikácia pre správu e-mailov od Apple.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / FonTech

Americký gigant sa k tomuto problému doposiaľ nevyjadril. Zatiaľ teda nie je jasné, či sa skutočne jedná o chybu, alebo sú predvolené aplikácie po reštarte zmenené zámerne. Problém sme zaznamenali aj na našich redakčných zariadeniach s iOS 14, ktorý skutočne disponuje v úvode svojho „oficiálneho“ životného cyklu takouto bizarnou chybou. Daj nám vedieť, či sa prejavila aj na tvojom zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom