S aktuálnou generáciou iPhonov boli minulú jeseň predstavené aj hneď niekoľké periférie využívajúce magnety. Najdôležitejšou z nich je znovuzrodená myšlienka MagSafepredstavujúca nabíjateľný puk, magneticky uchopiteľný na pozadie smarfónov.

Podľa najnovších správ Bloombergu kalifornská spoločnosť údajne už niekoľko mesiacov pracuje na ďalšej verzii externej batérie. Tie už dlhé roky neodmysliteľne patria k iPhonom, kde vedľa dodatočnej energie plnili aj funkciu ochranného krytu.

Vzhľadom na kontroverzný neúspech nabíjateľnej stanice AirPower, Apple je dnes s uvádzaním experimentálnejších periférií oveľa opatrnejší. Magnetická nabíjateľná batéria zdieľajúca dizajnové prvky kožených peňaženiek je podľa všetkého vo vývoji minimálne rok.

Apple SmartCase pre staršie iPhony (Zdroj: Apple)

Zdroj uvádza, že testovacie jednotky sú obalené v bielom plaste a v porovnaní s predchádzajúcimi externými batériami spoločnosti neplnia ochrannú funkciu. Zároveň upozorňuje, že vývoj príslušenstva je aktuálne zdržaný a dokonca možno aj úplne zmietnutý zo stola, primárne z dôvodu prehrievania.

Na náznaky o vývoji takéhoto príslušenstva poukázal už skôr portál MacRumours, ktorý vyzdvihol letmú referenciu na „battery pack“ v beta verzii iOS 14.5. Táto informácia bola ale následne takmer okamžite odstránená z testovacej verzie operačného systému.

V prípade, že sa takéhoto príslušenstva dočkáme, môžeme na základe oznámení z testovania očakávať podstatne silnejší magnet ako pri peňaženkách, ktoré mali tendenciu už pri nízkom nátlaku sa na zadnej strane telefónov posúvať.

Bloomberg zároveň upozorňuje, že nová nabíjacia periféria nebude podporovať fanúšikmi vyprosované reverzné nabíjanie, ktoré je v tábore Androidu zaužívaným štandardom.

Magnet kľúčom ku všetkému?

MagSafe si mimo mobilného segmentu má odbiť ďalšiu etapu aj v prípade MacBookov. Podľa nedávnych únikov informácií akási podoba tejto myšlienky sa  vrátiť aj do očakávaných MacBookov.

Rovnako sme zvedaví na budúcnosť nabíjania u Apple, ktorý dlhé roky vzdoruje prechodu na jednotný štandard, na základe čoho by sa musel zbaviť Lightning konektora.

Do karát mu ale nehrá nedávne rozhodnutie EÚ, presadzujúce zákon o univerzálnom nabíjacom porte. Viacerí nadšenci sa teda domnievajú, že Apple rovno upustí od káblového nabíjania a začne sa sústrediť rovno na bezdrôtové (v prípade vlastného ekosystému určite MagSafe) nabíjanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom