Po viac ako roku čakania sa fanúšikovia Apple dočkali správy, ktorú rozhodne nechcel nikto z nich počuť. Neustále odkladanie predaja bezdrôtovej nabíjačky pre iPhony, Apple Watch a AirPody malo nakoniec svoj dôvod. Apple oficiálne zrušil vývoj svojej bezdrôtovej nabíjačky AirPower kvôli tomu, že nedokázal splniť vlastné štandardy kvality a vyriešiť známe problémy.

Poprvýkrát sme tento produkt videli na predstavení v roku 2017, kedy ho Apple ukázal spolu s novým iPhonom X, iPhonom 8 a 8 Plus, ktoré prišli s podporou bezdrôtového nabíjania.

Práve v tom období sa mala zmeniť budúcnosť nabíjania najpopulárnejších zariadení spoločnosti. Tá deklarovala, že používateľ bude môcť na podložke AirPower nabíjať svoje hodinky Apple Watch, slúchadlá AirPods a iPhone súčasne, informoval TechCrunch.

Apple precenil svoje sily

Po ohlásení tejto novinky nasledovali mesiace čakania, počas ktorých mal Apple ešte dotiahnuť zopár detailov a následne bezdrôtovú nabíjačku priniesť na trh. Žiaľ, nestalo sa tak. Zákazníci čakali na AirPower celý rok a pol, pokým spoločnosť pred pár dňami neohlásila, že vývoj tejto nabíjačky ukončila. Nádej však pritom ešte donedávna existovala, keď sa na internete objavili fotografie balenia nových slúchadiel AirPods 2, ktoré sú podľa popisu kompatibilné s nabíjačkou AirPower, informoval 9to5Mac.

Nenechaj si ujsť
Prvá slovenská banka oficiálne ohlásila, že prinesie Apple Pay

Mnoho fanúšikov aj po dlhom čase verilo, že sa tejto nabíjačky presa len nakoniec dočkáme. Apple však vydal oficiálne stanovisko, v ktorom potvrdil, že táto nabíjačka nespĺňa vysoké štandardy spoločnosti, a tak jej vývoj ukončil. Zároveň sa Dan Riccio, senior viceprezident hardvérového inžinierstva v Apple, ospravedlnil tým, ktorí sa na tento produkt tak dlho tešili. Uplynulo neuveriteľných 551 dní a nabíjačka AirPower sa stala minulosťou, informoval The Verge.

Táto bezdrôtová nabíjačka pritom mala disponovať unikátnym uložením indukčných cievok, ktoré zabezpečujú bezdrôtové nabíjanie. Vo svojej konštrukcii mala ukrývať niekoľko vrstiev 3D cievok, ktoré sa však počas nabíjania príliš prehrievali. Apple tak nezvládol vývoj a nepodriadil si zákony fyziky, ktoré nakoniec spečatili osud jedného z jeho najočakávanejších produktov v histórii. Nestáva sa totiž vôbec často, aby tento gigant zmenil svoje rozhodnutie a dal niektorému produktu definitívne „červenú“.

Problémy neobišli v minulosti ani iné produkty

Už v minulosti mal problémy s vývojom viacerých iných zariadení, vrátane iPhonov, ktoré sa však nakoniec predsa len dostali na trh. Rovnako tak zákazníci čakali dlhšie aj na svoje nové AirPody 1. generácie, ktoré boli po príchode do predajní dostupné len v obmedzenom počte kusov, prezradil TechCrunch.

To platilo aj pre hodinky spoločnosti. Rozhodnutie skončiť s vývojom nabíjačky AirPower tak dokázalo, že si Apple stanovil privysoké ciele, ktoré žiaľ nedokázal splniť. Ostáva už len veriť, že sa podobný scenár nebude v budúcnosti opakovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom