Nedávno spoločnosť Apple začala rozposielať aktualizáciu iOS s označením 12.1.4, ktorá opravuje dosť závažnú chybu pri skupinových FaceTime hovoroch. Objavil sa však ďalší problém a to pravdepodobne o dosť závažnejší. 

Chyby v aktualizáciách veľa ľudí takmer ani nepostrehne. Veľakrát sa jedná o veľmi špecifické situácie, kedy sa daný problém vyskytne, na čo nemusia prísť ani samotný testeri (hoc by mali). Po tom, čo minulá verzia iOS obsahovala chybu vo FaceTime, na ktorú prišiel len 14-ročný chlapec, bola vydaná opravná aktualizácia iOS 12.1.4, ktorá však vygenerovala ďalší problém, ktorá však môže postihnúť aj laického používateľa a výrazne ho tak obmedziť.

Nefunkčná mobilná sieť a WiFi

Po tom čo bola aktualizácia vydaná, sa viacero používateľov začalo sťažovať na to, že od inštalácie aktualizácie sa zariadenie nedokáže zaregistrovať v sieti a absolútne tak nefunguje pripojenie k mobilnej sieti. V ďalšej sťažnosti sa naopak píše, že sa smartfón nemôže pripojiť k domácej WiFi sieti. Sťažnosti sa postupne kopia, no nie je jasné, prečo sa tieto problémy vyskytujú len u niektorých ľudí.

Používatelia preto žiadajú o urgentné riešenie tohto problému, nakoľko je ich zariadenie v tomto prípade ako mobilný telefón nepoužiteľné. Spoločnosť Apple je už o danom probléme informovaná a riešenie by malo byť dostupné v dohľadnej dobe. Okrem problémom s pripojením k sieti sa používatelia sťažujú aj na neobvyklé fungovanie AirPods a TouchID.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom