Po obrovskom rozruchu okolo vlastného elektromobilu spoločnosti Apple spred pár týždňov sa po ňom nateraz akoby zľahla zem. Kalifornský technologický gigant ale znovu víri vody.

Na internet sa totiž dostala informácia, že Apple najal bývalého riaditeľa BMW, Ulricha Kranza, ktorý stál za vývojom elektromobilu i3 a hybridu i8, informoval portál InsideEVs.

Elektromobil od Apple je stále horúcou témou aj napriek tomu, že už pár týždňov sa o ňom v médiách nepísalo. Posledné veľké oznámenia sa týkali možných spoluprác so svetovými automobilkami, no celý tento proces bol „ako na hojdačke“.

Juhokórejská automobilka Hyundai a jej dcérska spoločnosť Kia oznámili, že nerokujú s Apple o spoločnom projekte výroby autonómnych vozidiel.

Oznámenie prišlo mesiac po tom, ako kórejská televízia informovala, že Apple oslovil spoločnosť Hyundai s cieľom prediskutovať potenciálne partnerstvo pri vývoji elektrických vozidiel a batérií pre tieto vozidlá. Nedávno sa tiež objavila informácia, že Apple zainvestuje do koncernu nemalou čiastkou 3 miliárd eur.

Aleks Aleksandrof/YouTube

Zdá sa, že automobilky sa do partnerstva s Apple príliš nehrnú. Aj keď diskusie s koncernom Hyundai boli už na pomerne pokročilej úrovni a vyzeralo to tak, že sa obe spoločnosti na spolupráci dohodnú, kórejská automobilka nakoniec od diskusií ustúpila.

Teraz prichádzajú správy, že diskusie o možnej dohode boli zastavené aj s automobilkou Nissan, a to dokonca ešte vo veľmi rannom štádiu. Hovorkyňa Nissan pre Reuters uviedla, že so spoločnosťou Apple už ohľadom možnej spolupráce nekomunikujú a  rozhovory ani nepostúpili na vyššiu úroveň.

Nová krv môže priniesť vietor do plachiet

Nová posila pre Apple, Ulrich Kranz, bol dlhoročným výkonným riaditeľom BMW a po odchode z Bavorska bol spoluzakladateľom startupu Canoo, odkiaľ takisto pred pár týždňami odišiel, informuje AutoBlog. Medzi tým však ešte na tri mesiace zakotvil v spoločnosti Faraday Future, v startupe, ktorý sa taktiež venuje vývoju elektromobilov.

Canoo

V BMW pracoval celých 30 rokov a medzi jeho projekty patrí napríklad elektromobil BMW i3 či hybridný športiak i8.

Skúseností tak má dosť a Apple zrejme verí, že ich prenesie práve k nim a pomôže vytvoriť ultimátny, možno aj autonómny elektromobil. Sme zvedaví, akým smerom sa teraz budú hýbať veci okolo elektromobilu Apple. Táto akvizícia je však rozhodne prínosom a všetky veci môže posunúť jedine smerom vpred.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom