Na trh s elektromobilmi mieri ďalší unikátny pickup. Po futuristickej Tesle Cybertruck to so zaujímavým dizajnom skúša aj americký startup Canoo. Do roku 2023 chce mať tento odvážny elektromobil na cestách, informoval portál Engadget.

Elektrický pickup Canoo je extrémne zaujímavý kúsok. Predná oblá časť pôsobí mierne komicky, no rozhodne dodáva autu unikátny vzhľad, pričom kľúčovou vlastnosťou je jeho praktickosť, nechýba tak množstvo vyklápacích a odkladacích plôch.

Canoo

Korba s možnosťou predĺženia

Nákladný priestor pickupu je dostatočne veľký, no v prípade potreby sa dá jednoducho predĺžiť. Ako informuje The Verge, v zadnej nákladnej časti sa nachádzajú zásuvky pre pripojenie rôznej techniky.

NEPREHLIADNI
Nebol by to klasický elektromobil: Apple rokoval o vývoji vlastného auta s unikátnym startupom

Korba pritom nemusí byť otvorená, ako môžeš vidieť na priložených fotografiách, dá sa zakryť a na veľkú strechu je následne možné položiť stan. Z elektrického pickupu sa tak razom stane dokonalé vozidlo na kempovanie. Možností úprav pri konfigurácii má byť podľa nového generálneho riaditeľa Tonyho Aquilu hneď niekoľko a práve tieto možnosti sú najväčším lákadlom pre záujemcov.

Canoo

Pickup Canoo je postavený na rovnakej platforme, ako ďalšie vozidlá tohto kalifornského startupu. Cesty už brázdi rovnako oblý van a čoskoro sa k nemu pridá aj extrémne hranatá dodávka. Medzi hlavné vlastnosti patrí dojazd okolo 320 km, respektíve 160 km, v závislosti od stupňa výbavy a veľkosti batérie. Na 80 % by sa malo vozidlo nabiť už do 28 minút.

Canoo

Výkon 600 koní zabezpečí dvojica elektromotorov, pickup vo vrcholnej verzii bude mať poháňané obe nápravy, no k dispozícii bude aj pohon výhradne zadnej nápravy. Zaujímavosťou je použitie elektronických bŕzd brake-by-wire a tiež elektronického riadenia steer-by-wire. Podobne ako pri elektronickej prevodovke shift-by-wire, ani v týchto prípadoch nie je volant, respektíve brzdový pedál fyzicky prepojený s brzdami a nápravou.

Aj tieto technológie v minulosti zaujali iného technologického giganta, spoločnosť Apple, ktorá si na startup Canoo robila zálusk. Pickup by teda mal prísť na trh už v roku 2023, no do tej doby už bude na cestách aj Tesla Cybertruck, elektrický Hummer či elektrické pickupy iných automobiliek. Canoo to teda bude mať s presadením sa naozaj ťažké, no odvážny a unikátny dizajn by mu v tom mal pomôcť. Do budúcna sa môžeme tešiť aj na elektrický sedan, ktorý však ešte odhalený nebol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom