Spoločnosť Apple v posledných týždňoch usilovne pracuje na nadviazaní partnerstva s niektorou zo svetových automobiliek, ktorá by kalifornskému gigantovi „pomohla“ s výrobou vlastného autonómneho elektromobilu. Ako informoval portál Reuters, spoluprácu s Apple po novom zamietla aj japonská automobilka Nissan.

Najprv Kórejci, teraz už aj Japonci. Zdá sa, že automobilky sa do partnerstva s Apple príliš nehrnú. Aj keď diskusie s koncernom Hyundai boli už na pomerne pokročilej úrovni a vyzeralo to tak, že sa obe spoločnosti na spolupráci dohodnú, kórejská automobilka nakoniec od diskusií ustúpila.

Teraz prichádzajú správy, že diskusie o možnej dohode boli zastavené aj s automobilkou Nissan, a to dokonca ešte vo veľmi rannom štádiu. Hovorkyňa Nissan pre Reuters uviedla, že so spoločnosťou Apple už ohľadom možnej spolupráce nekomunikujú a  rozhovory ani nepostúpili na vyššiu úroveň.

NEPREHLIADNI
ROZHOVOR: S Teslou Model 3 jazdí do Švajčiarska 1000 km trasu, zvládne ju rovnako ako so spaľovákom

Nissan sa však rozhodne nebráni možným spoluprácam a partnerstvám s inými spoločnosťami, ak by táto spolupráca prispela k transformácii odvetvia automobilového priemyslu.

Nissan

Problémom mala byť značka

Ako uvádza portál The Verge, informácie, prečo vlastne diskusie nepostúpili na vyššiu úroveň, sú pomerne strohé. V niektorých zdrojoch sa ale uvádza, že spoločnosť Nissan mala mať údajne problém s tým, že by vyrábala autá s logom Apple.

Zdá sa, že Apple má na automobilky príliš „vysoké požiadavky“, ktoré ani nie sú tak technického charakteru, ako skôr toho „morálneho“.  Na druhej strane je pochopiteľné, že Apple bude chcieť vyrábať a predávať svoj autonómny elektromobil s vlastným logom, nie napríklad s logom Nissan a modelovým označením Apple.

Teraz je však podstatné len jedno – čas beží naozaj rýchlo. Ak chce kalifornský gigant dodržať svoj cieľ predstaviť vlastné auto už do roku 2024, mal by si čím skôr nájsť partnera, ktorý s ním bude ochotný spolupracovať. V tomto štádiu je celý projekt takpovediac na mŕtvom bode.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP