Zatiaľ čo viacerí výrobcovia Android smartfónov už predstavili modely s troma či dokonca štyrmi objektívmi hlavného fotoaparátu, Apple sa doteraz držal jedného alebo maximálne dvoch fotoaparátov. To sa však môže podľa očakávaní zmeniť už v septembri tohto roka. Začiatkom jesene nás môže Apple prekvapiť značne vylepšenými iPhonmi, pričom medzi inováciami zrejme nájdeme u jedného z nich aj „triple“ fotoaparát.

Posledné mesiace boli pre Apple divným obdobím, počas ktorého sa naň valili nie príliš pozitívne správy. Predstavenie nových iPhonov taktiež nemalo požadovaný „wau“ efekt, a tak bude musieť spoločnosť tento rok zmeniť stratégiu. Z viacerých zdrojov sme mohli doteraz počuť, že tohtoročné iPhony čakajú významné vylepšenia, vďaka ktorým budú schopné vyrovnať sa konkurencii. Opäť raz by sme sa mali dočkať troch nových modelov.

Apple môže staviť na iPhone s trojitým fotoaparátom

Medzi nimi by nemal chýbať ani nástupca dostupnejšieho iPhonu XR s LCD displejom. Ďalšie dva prémiové kúsky však prinesú najväčšie vylepšenia, pričom veľký model „Max“ môže dostať na zadnej stene až tri hlavné fotoaparáty, informoval portál The Wall Street Journal. Doteraz tak podľa týchto informácií vzniklo hneď aj niekoľko renderov, ktoré ukazujú ako by mohol tohtoročný veľký iPhone vyzerať s trojicou objektívov.

Nenechaj si ujsť
Apple plánuje na rok 2019 extrémne dôležité novinky. Vďaka týmto produktom to môže byť jeden z najlepších rokov vôbec

V praxi môžu byť fotoaparáty uložené dvoma spôsobmi, a to do štvorca v štýle modelu Mate 20 Pro, alebo vertikálne podľa vzoru Huawei P20 Pro. Zatiaľ nie je jasné, ktorý tretí fotoaparát bude zapadať do zostavy pripravovaného iPhonu, no môže ísť o 3D snímač, ktorého výrobu malo Sony navýšiť pre modely s čipom podporujúcim 3D kamery. Apple by tak konečne priniesol fanúšikom to, po čom dlho túžili. Trojica fotoaparátov zásadne zmení možnosti nových iPhonov, alebo aspoň jedného z nich.

Popritom sa však dočkáme aj ďalších vylepšení, medzi ktoré môže podľa doterajších informácií patriť vylepšené Face ID s menšími senzormi, ktoré sa podpíšu pod užší výrez v displeji. Doterajšie dohady hovorili aj o využití USB-C portu či dokonca návrate snímača odtlačkov prstov v podobe Touch ID. Nateraz ale ide len o špekulácie, ktorých bude v najbližších mesiacoch ešte neúrekom. Oficiálne sa o nových iPhonoch dozvieme všetko až začiatkom jesene.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom