Už viackrát sme prízvukovali, že rok 2018 bol z technologického hľadiska dá sa povedať prelomovým. K viacerým spoločnostiam, ktoré sa o to zaslúžili bez pochýb patrí aj Apple. Spoločnosť v predchádzajúcom roku vydala hneď viacero skvelých zariadení, medzi ktoré zaraďujeme nové iPhony, Macbook Air novej generácie či nové Apple Watch.

Aj napriek tomu, že tieto zariadenia sa budú prekonávať veľmi ťažko, spoločnosť sa o to pokúsi hneď v roku 2019. Apple nezvykne hovoriť o budúcich produktoch a plánoch na najbližšie roky, no vďaka rôznym analytikom a ďalším šikovným ľuďom môžeme dať dokopy náhľad toho, čo by sme od Apple mohli očakávať v roku 2019.

AirPower

Jedným z najväčších problémov iPhonov je práve ich nabíjačka, kvôli ktorej smartfóny v rýchlosti nabíjania dosť zaostávajú napríklad za vlajkovými loďami zo sveta Androidov. Spoločnosť však už v tomto roku môže potešiť svojich fanúšikov bezdrôtovou nabíjačkou AirPower, ktorej predstavenie bolo plánované už v roku 2018, no nakoniec sa tak nestalo. Navyše by mala byť AirPower schopná nabíjať iPhone, Apple Watch a AirPods súčasne.

Zobraziť celú galériu (0)
Rene Ritchie/YouTube

Nové iPhony

Napriek tomu, že spoločnosť nepotvrdila vydanie nových smartfónov aj v tomto roku, od vydania prvého iPhonu sme boli každoročne svedkami nových kúskov. Predstavenie býva zvyčajne v septembri a ak sa nestane nič vážne, aj tento rok sa môžeme tešiť na nové iPhony. Analytik spoločnosti TF International Securities očakáva, že znova pôjde o tri modely, ktoré budú disponovať trojitým fotoaparátom, novým typom snímača či aktualizovanými procesormi.

Nové Apple Watch

Ohľadom nových inteligentných hodiniek je až prekvapivo málo odhalení či neoficiálnych únikov, no aj napriek tomu sa očakáva, že by mali byť k dispozícii v tomto roku pri predstavení trojice iPhonov v Septembri. Ak sa Apple vydá smerom, akým boli vyrobené najnovšie Apple Watch, tak sa máme na čo tešiť.

Mac Pro

K predbežnému predstaveniu stolného počítača, ktorý bude zameraný predovšetkým na programátorov či grafikov došlo už v roku 2016. Od tej doby sa nič závažne neudialo a práve teraz môže byť ten správny čas na predstavenie nového Macu Pro. Žiadne špecifikácie však nie sú odhalené, jedine to, že pôjde o výkonnú a poriadne drahú záležitosť.

Externá obrazovka

Apple mal k dispozícii obrazovku s názvom Thunderbolt Display, no jej distribúcia bola prerušená v roku 2016. Nová obrazovka bude mať vysoké rozlíšenie a dočkáme sa jej už možno začiatkom júla, kedy je plánovaná konferencia, určená pre vývojárov.

MacBook, iMac a iPad Mini

Očakáva sa, že rok 2019 prinesie aj nový MacBook a iMac s najnovším Intel čipom a samozrejme aj ďalšími inováciami v rámci komponentov. Dočkať by sme sa mali aj nového modelu iPadu, ktorý prinesie menšiu obrazovku. iPad Mini bol navyše naposledy aktualizovaný v roku 2015 a nová verzia by bola určite príjemným oživením.

Slúchadlá

Spoločnosť už ohlásila, že nové AirPods slúchadlá budú dostupné v tomto roku. Vylepšená verzia bude disponovať bezdrôtovým nabíjaním, lepším rušením hluku či odolnosťou voči vode. Je však viac než jasné, že vylepšená bude oproti predchodcom aj cena, ktorá bude zásadne vyššia.

[]

Skvelou správou sú však aj novo očakávané slúchadlá na uši/náhlavné. Očakáva sa predovšetkým špičková kvalita a samozrejme množstvo skvelých funkcií. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o slúchadlá podobné značke Beats, no tentokrát pod značkou Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom