Fanúšikovia Apple si pred rokmi zamilovali kompaktné modely o rozmeroch iPhonu SE, ktoré im však neskôr spoločnosť uprela. Ani to ale nepochovalo nádej na ďalšie predstavenie druhej generácie takéhoto smartfónu, o ktorom na internete už príliš dlho kolujú rôzne špekulácie. Najnovšia fotografia teraz dokazuje, že Apple môže predsa len pracovať na novom iPhone SE 2, ktorý dostane zbrusu nový dizajn a vylepšený hardvér.

Apple dlhé roky nenaznačoval, že by sa opäť chystal do sveta vypustiť nového nástupcu jedného zo svojich najobľúbenejších smartfónov. iPhone SE však v marci oslávi už 3 roky od svojej premiéry a je najvyšší čas, aby sa spoločnosť rozhodla ukázať jeho nové pokolenie. Doterajšie informácie, rendery a rôzne špekulácie žiaľ k ničomu neviedli a iPhonu SE 2 sme sa ani po dlhých mesiacoch nedočkali. To sa však môže neskôr zmeniť, o čom svedčí fotografia digitizéru displeja.

Apple môže svojich fanúšikov konečne poriadne prekvapiť

Táto vrchná dotyková vrstva obrazovky ale vôbec nepripomína starý iPhone SE spred 3 rokov. Miesto archaických rámikov bude displej omnoho väčší a rámiky úplne minimalizuje. Žiaľ, ani v tomto prípade sa nevyhneme výrezu displeja, no ten bude v porovnaní s iPhonom X a XS viditeľne menší. Apple však môže tento nechcený prvok zmenšiť aj v nadchádzajúcej generácii iPhonu XI a ďalších tohtoročných modeloch. Kým tie majú dostať aj vylepšený hardvér, iPhone SE 2 by sa mohol uspokojiť aj s procesorom A12 Bionic a 3 GB RAM.

Nenechaj si ujsť
Internetom kolujú fotografie, ako by mohol vyzerať tohtoročný iPhone XI. Prekoná konečne dizajn všetky nenávisti?

S touto kombináciou by výrobca mohol stanoviť predajnú cenu na 399 dolárov za variant so 64 GB ROM alebo 499 dolárov v prípade vybavenejšej verzie so 128 GB ROM. Zákazníci by takýmto iPhonom s veľkou pravdepodobnosťou neohrdli, pretože mnoho z nich už túži mať vo svojich rukách skutočne kompaktný Apple smartfón. Ten si mohli zakúpiť na oficiálnych stránkach spoločnosti, ktorá na krátku chvíľu vrátila do predaja starší iPhone SE. Pravdaže, skladové zásoby sa minuli rýchlo, no Apple mohol týmto rozhodnutím sledovať záujem ľudí o tento kompaktný model.

Zobraziť celú galériu (2)
Brandon Butch/YouTube

Pokiaľ by tak padlo rozhodnutie, že 2. generácia tohto smartfónu môže byť úspešná, zrejme sa s ním stretneme už počas septembrovej premiéry, kde uvidíme aj prémiové iPhony. Vzhľadom na ich vysoké ceny, ktoré nemajú v porovnaní s tými minuloročnými klesať, by tak mnohí zákazníci radšej siahli po skutočne dostupnejšom iPhone SE 2. Stále je však veľmi malá šanca, že sa tento model stane skutočnosťou, pretože jeho predstavenie sa už omieľalo mnohokrát. Ostáva tak len čakať na septembrový event, kedy bude verdikt spoločnosti jednoznačný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom