Do príchodu novej generácie tohtoročných iPhonov ostávajú ešte dlhé mesiace, no na internete sa už teraz pretriasajú špekulácie o ich výbave, či dizajne. Mnohé správy však nehovoria o jednom z kľúčových prvkov, ktorým môžu nové iPhony predbehnúť Samsungy. Apple plánuje vylepšiť svoj mobilný procesor a v novom modeli A13 od TSMC uvedie technológiu, ktorá prinesie ešte lepšie možnosti.

Pred rokmi, keď ešte Apple a Samsung nemali medzi sebou tak napäté vzťahy, zastrešoval výrobu procesorov pre vtedajšie iPhony práve kórejský gigant. Jeho rival z Cupertina sa však chcel postupne zbaviť tejto závislosti, a tak zveril produkciu ďalších týchto čipov do rúk spoločnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Napriek tomu sú aj ďalšie kľúčové komponenty iPhonov stále vyrábané Samsungom, no Apple už hľadá alternatívne riešenia a ďalších dodávateľov.

iPhony opäť dostanú ešte silnejší procesor

Ani tento rok však nezmení výrobcu svojich procesorov pre iPhony, ktoré prídu s ešte lepším čipom A13. Jeho výrobu bude mať opäť na starosť spoločnosť TSMC, ktorá sa o tom mala dozvedieť ešte pred niekoľkými mesiacmi. Portál Digitimes teraz informoval o ďalších nových skutočnostiach, a to že tento výrobca spustí produkciu už v 2. kvartáli tohto roka. Procesor A13 tak bude pre nové iPhony pripravený a jeho dodávky by mali prísť v pravý čas.

Nenechaj si ujsť
Apple je opäť o krok bližšie k dosiahnutiu svojho veľkého cieľa a technologického pokroku

Tento kremík však nebude len tak obyčajný. Vďaka tomu, že TSMC dokázal vylepšiť svoje technológie pre výrobu procesorov skôr ako Samsung, ponúkne Applu možnosť vybaviť čip A13 novinkou, ktorá mu prinesie značné výhody. Pôjde totiž o novú technológiu extrémnej ultrafialovej litografie (EUV), ktorá poskytne procesoru napriek rovnakému 7 nm výrobnému procesu ešte viac sily. Práve tým sa majú nové iPhony pre rok 2019 odlíšiť od konkurenčných Samsungov.

Zobraziť celú galériu (1)
Concept Creator/YouTube

Kórejská spoločnosť ale nechce príliš zaostávať, a tak môže rovnakú technológiu EUV využiť aj vo svojom ďalšom výkonnom procesore Exynos. Doň však bude s veľkou pravdepodobnosťou integrovaná o čosi neskôr ako do čipu A13, čo mu prinesie konkurenčnú výhodu. Na reálne výsledky a vylepšenia výkonu si ale budeme musieť počkať až do jesene, kedy budú nové iPhony predstavené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom