Viacerí výrobcovia smartfónov sa už pripravujú na nástup rýchlej 5G siete, ktorá by sa mala vo väčšom rozšíriť už o niekoľko mesiacov. Zopár nových modelov týchto zariadení tak už disponuje podporou pre tento nový druh pripojenia, na ktorom môže neskôr zapracovať aj Apple. Výrobca iPhonov si zrejme dá s 5G sieťami poriadne načas a odhady hovoria, že prvý takýto smartfón spoločnosť odhalí až v roku 2020.

Na príchod nového a rýchlejšieho mobilného pripojenia sa pripravujú aj operátori, ktorí neskôr sprístupnia svoje 5G siete zákazníkom. Aby ich tí mohli využiť, budú potrebovať smartfón, ktorý by takúto sieť podporoval, podobne ako v prípade aktuálnych 4G sietí. Popredné spoločnosti tohto priemyslu tak už začali ukazovať prvé modely s podporou tohto pripojenia, ktoré ešte nie je dostupné verejnosti.

Apple sa zrejme nikam neponáhľa

Napriek tomu sa chcú všetci veľkí hráči na tento krok vpred pripraviť a byť odhodlaní sprístupniť používateľom rýchle 5G čo najskôr po jeho spustení. Medzi inými to nemusí byť len Samsung či Xiaomi, ktoré už predstavilo model Mi MIX 3 s podporou tejto technológie. Je tu aj americký Apple, ktorý by sa mal časom konkurencii prispôsobiť. Predčiť ho však môžu mnohé veľké spoločnosti. Kalifornský gigant už dostal od FCC povolenie na testovanie 5G pripojenia, no do jeho smartfónov sa táto novinka tak skoro zrejme nedostane.

Nenechaj si ujsť
Samsung vytiahne eso z rukáva. V budúcom roku ukáže prvý 5G smartfón s 12 GB RAM, ktorú dostane aj Huawei P30 Pro

Podľa zdroja, ktorý má byť s plánmi Applu oboznámený, najskorší príchod prvého 5G iPhonu môžeme čakať až v roku 2020. Dodávateľom modemov pritom bude Intel, keďže je Apple s Qualcommom stále „na nože“. Výrobca chce využiť čip Intel 8161, ktorý však ešte potrebuje zopár vylepšení. Práve tie môžu stáť za takýmto dlhým zdržaním. Ako „plán B“ by však mohol Apple staviť aj na spoločnosti MediaTek, ktorá by mu nový modem mohla poskytnúť rýchlejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom