Vývoj smartfónov v posledných mesiacoch ukázal, kam až môže ich výbava zájsť. Aj tak výkonné modely však dostanú ešte lepších nástupcov, ktorí prinesú dosiaľ nevídané špecifikácie. Najväčší ázijskí výrobcovia smartfónov, Samsung a Huawei, sa chystajú inovovať a do svojich vlajkových lodí vložia hardvér, ktorý dosiaľ nemá obdoby.

Rok 2018 sa ešte ani neskončil, no známi analytici už poznajú predpovede pre segment smartfónov na budúci rok. Známy Ming-Chi Kuo prestúpil z KGI do TF Securities v Číne a analytik pre Apple zariadenia, Jeff Pu, zasa prestúpil do spoločnosti GF Securities. Ani zmena pracovného miesta však nezmenila ich odvážne odhady pre budúce smartfóny tých najväčších výrobcov. Tí majú podľa predpovedí Jeffa Pu ukázať inovácie, s akými sme sa doteraz ešte nestretli.

Samsung a Huawei zájdu do extrému

Pred pár dňami ukázalo Xiaomi prvý smartfón sveta s obrovskou 10 GB RAM-kou, ktorá je v tomto období absolútnym nadštandardom v týchto zariadeniach. O pár mesiacov by sme sa však mali dočkať ešte väčších zmien, ktoré dodajú novým modelom monštruózny výkon. Nepôjde len o nové procesory od Qualcommu a Huawei vyrobené 7 nm technológiou, ale zásadné vylepšenia čakajú aj na operačnú RAM pamäť nových smartfónov. Kórejský Samsung by mal totiž podľa odhadov spoločnosti GF Securities ukázať prvý kúsok, ktorý bude podporovať 5G siete a v najvyššej výbave až 12 GB RAM pamäte.

Nenechaj si ujsť
Samsung to so svojími smartfónmi novej generácie veľkolepo rozbalí. Chystá vzrušujúce inovácie

S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o nového zástupcu z radu Galaxy S, ktorý však dostane aj niekoľko ďalších súrodencov. Podľa predpokladov by malo ísť až o 3 ďalšie modely a okrem Galaxy S10 X 5G môže Samsung odhaliť aj Galaxy S10 X, Galaxy S10 Plus a obyčajný Galaxy S10. Kým základný model môže dostať 4 GB RAM, tak v Galaxy S10 X a Plus zrejme nájdeme 8 GB tejto pamäte. Samsung by tak mohol preskočiť kapacitu 10 GB a v najvybavenejšom modeli zájsť až do extrému s 12 GB RAM. V tomto smere však nemusí byť jediným výrobcom smartfónov, ktorý sa odhodlá vybaviť svoj prémiový model tak veľkou RAM-kou.

Zobraziť celú galériu (2)
Irfan Ahmad/YouTube

S rovnakou veľkosťou operačnej pamäte totiž môže prísť aj Huawei P30 Pro, zatiaľ čo jeho súrodenec, Huawei P30, zrejme dostane 8 GB RAM. Zdá sa, že budúci rok bude v segmente týchto zariadení viac než zaujímavý a dočkáme sa vylepšení, o akých by sa nám donedávna ani len nesnívalo. Pokiaľ by sa na trh skutočne dostali smartfóny s takouto výbavou, dnešné Top modely by pri nich vyrezali ako zástupcovia vyššej strednej triedy. Nechajme sa však prekvapiť, čo si pre nás výrobcovia pripravia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú