Do predstavenia reálnych 5G smartfónov máme ešte ďaleko a ešte ďalej k ich dennodennému používaniu. To však nebráni Applu a AT&T zaviesť falošné označenie sietí „5G E“.

Portál MacRumors prichádza so správou, že Apple a AT&T prinášajú v novej aktualizácií iOS vo verzii 12.2 falošné označenie sietí „5G E“. Majitelia iPhonov sa teda budú môcť popýšiť označením 5G sietí, hoci v skutočnosti budú stále prijímať 4G. Navyše, rovnaký „podvod“ už spoločnosti spravili v roku 2012 s označením sietí 4G a LTE.

5G siete, ktoré 5G rozhodne nie sú

Informácie o aktualizácii, ktorá priniesla nové označenie sietí, potvrdili aj viacerí používatelia na sociálnej sieti Twitter. V ich stavovom riadku sa totižto po aktualizácii softvéru na verziu 12.2 Beta 2 objavila ikona 5G E. Takéto označenie však zatiaľ nemá každý používateľ, nakoľko sa objaví len v mestách, v ktorých AT&T sú aktívne siete s označením 5G Evolution network.

V podstate aj v prípade sietí 5G Evolution network v podaní AT&T je tak trochu podvod. Jedná sa totižto o klasické LTE siete, ktoré majú za úlohu pravdepodobne zmiasť zákazníkov. Navyše, portál 9to5Mac pridáva informáciu, že nové označenie by malo byť limitované len pre používateľov najnovších modelov iPhone XR, XS, a XS Max.

Rovnaký podvod ako pred siedmimi rokmi

Ak si to zhrnieme, rovnaký marketing, aký použil Apple ešte v roku 2012 pri nástupe LTE sietí, použil aj tentokrát. Žiadna softvérová aktualizácia zázračne nenahradí sieťové čipy v smartfónoch. Ide teda o marketingový podvod, s ktorým začalo AT&T už minulý mesiac v prípade Android smartfónov. V prípade Applu sa dokonca jedná aj o úpravu samotného označenia tak, aby zodpovedalo používateľskému prostrediu v iOS.

Tieto praktiky oboch gigantov sú na zamyslenie. Od Applu sa totižto neočakáva, že predstaví 5G iPhone skôr než v roku 2020. Namiesto skutočného 5G modelu, ktorý by konkuroval nadchádzajúcej vlne 5G vlajkových lodí LG, Samsungu a Huawei, radšej zavedie nové označenie a počká až sa trh s 5G modelmi o niečo viac rozšíri. Používatelia tak aspoň nebudú závidieť majiteľom skutočných 5G modelov, hoci možno nebudú tušiť, že sú podvedení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom