Rád by si svoj telefón/tablet naučil niečo nové? Si jeden z väčšiny, ktorá je odkázaná na továrenský systém, prípadne si si trúfol len na root a experimentovať s rôznymi upravenými ROM-kami sa ti nechcelo? V tom prípade máme pre teba zopár tipov na skvelé aplikácie, ktoré ti enormne zlepšia zážitok z používania!

Cornerfly

Cornerfly aplikacia
zdroj fotografie: Obchod Play 

Aplikácia Cornerfly ti umožňuje „zaguľatiť“ rohy tvojho displeja. Dizajnovo tento prvok priam jedinečne ladí s Material dizajnom od Googlu. Aplikácia je dostupná zdarma v Obchode Play. Ak si ochotný si priplatiť, máš možnosť zakúpiť si verziu bez reklám a s dodatočnými funkciami. Pre funkčnosť nepotrebuješ root, takže smelo do toho.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyperinc.cornerfly“]

Naptime (ROOT)

Naptime aplikacia
zdroj fotografie: Obchod Play

Z hlavného sloganu aplikácie „Make battery life great again“ sa určite dovtípiš, čo je jej účelom. Aplikácia od slávneho vývojára známeho z komunity XDA – Franca Francisca, zefektívňuje funkčnosť režimu Doze, ktorý slúži na zvýšenie výdrže batérie. Upozorňujeme ale, že aplikácia pre svoju funkčnosť vyžaduje root povolenia a zariadenie s Androidom Marshmallow alebo Nougat. Aplikácia je zdarma dostupná v Obchode Play.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.franco.doze“]

Fulscrn Free

Fulscrn Free Aplikácia
zdroj fotografie: Obchod Play 

Vďaka tejto aplikácii sa budeš pri používaní svojho smartfónu cítiť viac „imersívnejšie“. Fulscrn dokáže ukryť hornú notifikačnú a dolnú navigačnú lištu (v prípade že používaš navigačné tlačidlá priamo na displeji). Lištu následne vrátiš späť na svoje miesto jednoduchým potiahnutím z horného/dolného rohu. Aplikácia je dostupná zdarma v Obchode Play a nevyžaduje root. Ak máš záujem, výrobca ponúka na stiahnutie aj platenú verziu s dodatočnými funkciami.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=me.dt2dev.fullscreen.free“]

Navbar Apps

navbar app - aplikácia
zdroj fotografie: Obchod Play 

Navbar Apps má asi najväčší potenciál ťa zaujať. Rovnako ako Cornerfly, aj táto aplikácia dokáže zlepšiť celkový vizuálny zážitok z používania – a to hlavne na zariadeniach s čistým Androidom. Vďaka nej si budeš vedieť prispôsobiť vzhľad navigačnej lišty podľa svojho gusta. Môžeš meniť fixne farbu, aplikovať ľubovoľný obrázok do pozadia, nastavovať dynamickú zmenu farby alebo tam vložiť rôznych emotikonov. Ako najzaujímavejšie však vnímame funkciu s názvom „Music Visualizer“. Pri spustenej hudbe sa ti následne v navigačnej lište objaví skvelá animácia. Aplikácia je samozrejme dostupná zadarmo v Obchode Play.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.damianpiwowarski.navbarapps“]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú