Operačný systém počítačov a notebookov od Apple nemá v sebe zabudovanú funkciu pre skrývanie ikon aplikácií v hornej lište. Hromadiace sa ikony tak môžu otravovať nejedného používateľa, no teraz na tento neduh prichádza elegantné riešenie. Aplikácia Vanilla prichádza zadarmo pre zariadenia so systémom Mac, v ktorých pomáha skrývať prebytočné ikony aplikácií.

Za vytvorením tejto šikovnej aplikácie stojí vývojár menom Matthew Palmer, ktorý sa podujal odstrániť otravný problém v operačnom systéme Mac. Mnohí používatelia môžu v hornej lište vidieť hromadiace sa ikony aplikácií, ktoré sa však samé neskryjú. Apple totiž nepriniesol nástroj, ktorý by ukryl ikony v lište s menu. Niektoré aplikácie ju tak môžu vyplniť svojimi malými ikonami, čo však nemusí vyhovovať každému.

Vanilla ukryje otravné ikony aplikácií

Najjednoduchšou a najmä bezplatnou cestou ako tieto ikony ukryť je nová aplikácia Vanilla. Po jej stiahnutí si ju každý otvorí v priečinku aplikácií. Do lišty s menu sa potom pridajú ostré zátvorky a bodka. Pomocou tlačidla „Command“ (⌘) následne môže používateľ rozmiestniť ikony aplikácií podľa svojho gusta. Tie, ktoré majú byť ukryté, stačí umiestniť medzi ostrú zátvorku a bodku. Ikony, ktoré budú v lište viditeľné stačí posunúť napravo od zobrazenej bodky.

Nenechaj si ujsť
Ikonický Windows 95 si môžeš nainštalovať aj ty. Takto zažiješ poriadnu dávku nostalgie na všetkých zariadeniach

Po kliknutí na „zobáčik“ v lište sa skryjú vybrané ikony aplikácií, ktoré boli umiestnené vľavo od bodky. Rozbaliť ich je možné opätovným kliknutím na túto ikonu. Týmto jednoduchým spôsobom sa tak môže každý používateľ zbaviť mnohých otravných ikon, ktoré systém Mac nedokáže sám ukryť.

Aplikácia Vanilla je bezplatne dostupná na tomto odkaze. Existuje však aj jej platená verzia, ktorá stojí iba zopár eur, no prináša ešte viac vylepšení. Pomocou kláves je v „Pro“ verzii možné prepínať medzi ikonami, alebo ich v prípade potreby z lišty úplne odstrániť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom