Windows 95 si teraz môžeš vďaka šikovnému developerovi Felixovi Riesebergerovi a jeho dostupnej aplikácii nainštalovať na svoj laptop s operačným systémom Linux, macOS a aj Windows.

Windows 95 sa až po rokoch stal akousi ikonou medzi operačnými systémami. Dnešné technológie pokročili od doby tohto operačného systému ďaleko vpred. Aj vďaka tomu sme mohli tento systém vidieť nainštalovaný na rôznych netypických zariadeniach. Sú to napríklad inteligentné hodinky Apple Watch, hodinky so systémom Android Wear a dokonca aj na konzole Xbox One.

Opäť o krok vpred

Tentoraz však šikovný developer Felix Rieseberg urobil ďalší krok vpred a Windows 95 priniesol vo forme aplikácie na všetky zariadenia s operačným systémom Linux, macOS a Windows. Aplikácia je založená na existujúcom webovom projekte, ktorý podporuje systémy Windows 95, Windows 98 a celý rad ďalších starších operačných systémov.

Takmer funkčný Windows 95

Zdrojový kód developer sprístupnil aj na portáli Github. V aplikácii tak fungujú všetky vymoženosti, ako napríklad WordPad, MS Paint či známa hra Minesweeper. Bohužiaľ nefunguje Internet Explorer, ktorý aktuálne odmieta načítať webové stránky. Aplikácia má veľkosť necelých 129 MB a môžeš si ju stiahnuť z portálu Github. Navyše pri spustení odoberá len niečo okolo 200 MB operačnej pamäte RAM, takže výletu za nostalgiou nič nebráni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú