Od včera prebieha konferencia Android Dev Summit, na ktorej Google vyzdvihol úspechy Androidu, no hovoril aj o nových funkciách či nástrojoch, na ktoré sa môžu používatelia tešiť. Android predstavuje najväčší mobilný operačný systém na svete a preto je neustále zlepšovanie viac než potrebné.

Neustále zlepšovanie zabezpečujú predovšetkým aktualizácie, ktoré opravujú rôzne chyby či dodávajú aplikáciám nový vzhľad, či pridané funkcie. Pre používateľov Androidu sú k dispozícii automatické aktualizácie, ktoré je samozrejme možné vypnúť. Väčšine sa však nechce vyhľadávať aktualizácie manuálne, a tak využívajú prvú, teda automatickú možnosť inštalovania. Na Android Dev Summite okrem iného však odznelo, že sa dočkáme vylepšenia aj v tejto oblasti.

Zobraziť celú galériu (2)
@TravisBDriver/Twitter

Aj keď sa nejedná o nejakú radikálnu zmenu, určite poteší. Najmä pri automatických aktualizáciách sa stáva, že aplikácia, ktorú sa chystáš zapnúť, sa práve aktualizuje. Systém je momentálne nastavený tak, že aplikáciu nemôžeš používať, kým neskončí aktualizácia. Po novom to tak nebude, nakoľko si bude možné vybrať štandardné a flexibilné aktualizácie.

Flexibilné aktualizácie zaručia používanie aplikácie aj počas samotného procesu aktualizovania. Zvýši sa tým komfort a nebudeš tak musieť čakať niekedy aj zopár minút, najmä ak máš slabé internetové pripojenie a sťahovaný súbor predstavuje vyšší počet megabajtov.

Prečítajte si tiež!
Samsung prichádza s novou nadstavbou Androidu, ktorá je lepšia ako kedykoľvek predtým. Zameriava sa na jednu hlavnú vlastnosť

Na čo všetko sa ešte môžme tešiť?

Okrem novinky, kedy môžeš aplikáciu používať aj počas aktualizácie, bolo oznámených aj viacero noviniek. Summit pokračuje aj dnes a očakávame preto ešte výraznejšie zmeny či viac informácií o už odhalených novinkách. V krátkom prehľade si však môžeš pozrieť zoznam hlavných noviniek.

Vylepšený notifikačný systém

Prispôsobenie veľkosti aplikácie

Väčšia podpora skladacích smartfónov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú