Približne o takomto čase pred rokom zverejnil Google časovú os pre beta testovanie Androidu P, ktorý do finálneho vydania mohli testovať aj používatelia iných smarfónov ako Pixelov. Spoločnosť totiž uzavrela dohodu s niekoľkými ďalšími výrobcami, ktorí zaradili vybrané modely do tohto testovania. Tento rok bude počet podporovaných smartfónov ešte väčší a Google ponúkne nový Android Q v beta verzii viac ako 7 modelom. 

Po roku nastal čas, aby Google ukázal novú verziu svojho operačného systému pre smartfóny. Viac detailov o ňom prezradí počas konferencie I/O 2019, ktorá sa bude konať od 7. do 9. mája, informoval portál PhoneArena. Majitelia Androidov tak obrátia svoj zrak k novému Androidu Q, ktorý ukáže svoje vylepšenia.

Najnovší Android Q bude v bete dostupný pre ešte viac smartfónov

Google zaradil v minulom roku do testovania okrem svojich Pixel smartfónov ďalších 7 modelov, konkrétne Xiaomi Mi MIX 2S, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21 a Essential Phone. Majitelia týchto vybraných kúskov si tak mohli Android Pie v beta verzii nainštalovať skôr ako ostatní používatelia. Tento rýchly update im umožnil projekt Treble, ktorý mal za úlohu zrýchliť aktualizovanie Android smartfónov.

XtreamDroid Hindi/YouTu be

Nenechaj si ujsť
Android Q ešte nebol ani predstavený, no už sa na ňom podarilo vykonať root

Čoskoro príde rad aj na Android Q, ktorý bude môcť bežať v beta verzii aj na ďalších modeloch, čo prezradil podľa XDA-Developers v komentári na Android Developers Backstage podcaste Illiyan Malchev, vývojár z Googlu, ktorý stojí na čele projektu Treble. Presný počet ďalších smartfónov nanešťastie nie je známy, no ich množstvo má byť väčšie ako minulý rok.

Testovanie nebude pre každého

Počas testovania totiž môže dôjsť k nečakaným situáciám či problémom, ktoré by mohli ovplyvniť fungovanie celého systému. Hoci tak bude Android Q pre tvoj smartfón dostupný, neznamená to, že bude fungovať v beta teste správne. Rozhodne tak neodporúčame testovaciu verziu pre neskúsených používateľov, ktorí by si mali radšej počkať na finálnu verziu, kde budú zachytené nedostatky z bety opravené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom