Apple investoval do rozpoznávania tváre v novom iPhone X mnoho úsilia a hlavne financií, no výsledok stojí za to. Okrem zabezpečenia však túto technológiu využívajú aj animované emotikony, ktoré sa zapáčili mnohým majiteľom. Animoji už ale neostávajú iba výsadou pre iPhone X, pretože prichádzajú aj na operačný systém Android.

Počas predstavenia výročného iPhonu X bolo predvedených mnoho inovatívnych funkcií, ktoré očarili fanúšikov. Jednou z najväčších domén tejto novinky je funkcia rozpoznávania tváre, ktorú využívajú aj noví Animoji. Majitelia Android smartfónov čakali, že sa títo animovaní emotikoni dostanú aj na ich operačný systém a postupom času sa tak skutočne stalo. Sú však rovnako prirodzení ako na iPhone X?

Chabý pokus o vytvorenie Animojov pre Android

O animovanie emotikonov na iPhone X sa stará technológia TrueDepth, ktorá spoľahlivo mapuje krivky tváre používateľa, pričom sa k nej pridáva aj nahrávanie hlasu. U Android smartfónov sa však s takouto výbavou nestretneme. Napriek tomu sú Animoji dostupní. Žiadna z týchto animovaných postavičiek sa ale ani len nepribližuje tým, s ktorými sa stretávajú majitelia iPhonu X. Ak by sa niekto na svojom Android smartfóne rozhodol tieto novinky vyskúšať, mnohé z aplikácií ho zaplavia hromadou otravných reklám.

Nenechaj si ujsť
Niekto dokázal šikovne zamaskovať kontroverzný výrez v iPhone X. Vyskúšaj tieto návody aj ty

Samotné reklamy by však neboli jediným problémom, nakoľko kvalita animovaných emotikonov na týchto zariadeniach je priam otrasná. Vývojári sa tak rozhodli, že sa pokúsia zarobiť na majiteľoch, ktorí chcú okúsiť jedinečnú funkciu iPhonu X. Predné kamery bez technológie od Apple nedokážu ani z diaľky napodobniť efekty, vďaka ktorým Animoji fungujú. Google Play tak teraz môže zažívať záplav aplikácií, ktoré sa používateľov pokúsia zlákať k ich stiahnutiu, no skutočne za to nestoja.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom