Google prostredníctvom svojho blogu Android Developers Blog zverejnil zoznam Android zariadení, ktoré dostali za posledných 90 dní bezpečnostnú aktualizáciu. Nachádza sa v ňom viac ako 250 zariadení.

Google nedávno zverejnil na webe Android Developers Blog zaujímavé štatistiky. Jeho zástupcovia oslávili pekné jubileum, celkovo 3 milióny dolárov v odmenách za hľadanie chýb v bezpečnosti Android zariadení. Hľadači chýb si tak dokázali veľmi pekne zarobiť. Priemerná odmena činila 2 600 dolárov a priemerná suma peňazí, ktorú hľadači dostali, zas činila 12 500 dolárov. Jeden z hľadačov, Guang Gong si dokonca dokázal zarobiť až 105 000 dolárov. Pekná suma, že?

Ako sú na tom naše Androidy?

O bezpečnosť sa teda okrem Googlu starajú aj hľadači chýb, ktorí sú slušne motivovaní. Google však okrem týchto zaujímavých štatistík zverejnil zoznam zariadení, ktoré dostali za posledných 90 dní bezpečnostnú aktualizáciu. Tento zoznam si môžeš podrobne pozrieť v našej galérii alebo na stránkach Android Developers Blog. Niektorí výrobcovia potvrdili svoju dobrú povesť v oblasti aktualizácií, iní však veľmi sklamali. Celkovo sa v zozname nachádza viac ako 250 zariadení od 30 rôznych značiek.

Samsung, Huawei či OnePlus nesklamali. HTC a ZTE, hanbite sa!

Pokiaľ sa pozornejšie pozrieme na zoznam, môžeme si všimnúť, že za posledných 90 dní na bezpečnosti svojich modelov výborne zapracovali Samsung, Huawei či Asus. Práve títo výrobcovia dokázali zaistiť bezpečnosť aj napriek širokej škále ponúkaných modelov. Výborne si viedol aj OnePlus, ktorý ešte stále podporuje OnePlus 3. V zlom svetle sa však ukázalo HTC s len dvoma modelmi a ešte horšie je na tom ZTE s jedným modelom. Napriek snahám Googlu sa niektorí výrobcovia stále nevedia poučiť. Tak ako si na tom ty? Našiel si v zozname svoje zariadenie alebo sa výrobca na teba vykašľal?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom