Zatiaľ čo sa výrobcovia snažia možnosti smarfónov v oblasti nahrávania videa neustále zlepšovať, používateľov obmedzuje pri natáčaní videa otravné obmedzenie z čias 32-bitového Androidu. Informácie o zrušení tohto obmedzenia sa objavili ešte v závere minulého roka. Podľa najnovších správ by mal tento problém vyriešiť nový Android 11 už v prvej testovacej beta verzii, informuje Android Police.

Spomínané obmedzenie pochádza ešte z roku 2014. Kvôli starému API nemohli doteraz Android smartfóny nahrávať videá väčšie ako 4 GB. Takýto limit však dnes pri natáčaní 4K videí prekročíme už za pár minút, a tak je namieste, aby ho Google upravil.

Po prvých správach o zrušení obmedzenia prišlo zo strany vývojárov oficiálne potvrdenie, že túto zmenu prinesie so sebou nový Android 11. Aktuálne je tu však jeden háčik, nahrávanie bez limitu umožňuje len jediná aplikácia.

Videá budú môcť byť väčšie ako 4 GB

Pred rokmi, kedy sa toto obmedzenie zaviedlo, boli mnohé smartfóny schopné nahrávať nanajvýš FullHD videá a kapacita ich vnútorného úložiska nebola ani zďaleka tak veľká ako dnes.

Technológie sa však zmenili. Ani dostatok miesta v modernejších smartfónoch však nepresvedčil Google v uplynulých rokoch, aby limit na 4 GB videá zrušil.

Xiaomi

Prečítaj si tiež 
Nový Android 11 beta je tu: Toto sú najdôležitejšie novinky, ktoré prináša

Jednoducho povedané, toto obmedzenie je zaseknuté v minulosti. Zruší ho však nový Android 11 v prvej beta verzii, čo teraz potvrdili aj vývojári Googlu. Zmena sa však zatiaľ neprejaví v prípade, ak nie je využitá podporovaná aplikácia fotoaparátu.

Momentálne medzi nimi nie je ani natívna aplikácia od Google či mnohé iné populárne tituly. Aktuálne podporuje vyšší limit pri nahrávaní videí iba Open Camera, populárna bezplatná aplikácia z Obchodu Play.

Koniec prerušovaniu nahrávania?

Časom sa však zmena prejaví aj v ostatných aplikáciách a používatelia budú môcť konečne nahrávať kvalitné videá bez tohto otravného obmedzenia. Android 11 tak bude využívať podľa vývojárov 64bit offset v MPEG4Writer, čo umožní nahrávanie videí o veľkosti aj viac ako 4 GB.

Počas testov sa malo podariť nahrať video o veľkosti až 32 GB bez prerušenia a neskôr dokonca jediným videom vyplniť aj celú pamäť smartfónu, informuje XDA-Developers.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom