Amatérsky astronaut Mike Hughes, ktorý sa v minulosti preslávil najmä svojimi tvrdeniami, že Zem je plochá, včera zahynul vo svojej podomácky vyrobenej parnej rakete po tom, čo jeho stroj po štarte havaroval, informuje BBC. Práve touto raketou chcel po výlete do vesmíru dokázať, že Zem je skutočne plochá a aj astronauti svojimi tvrdeniami zavádzajú ľudí.

„Šialený Mike“, aj takto prezývali Mika Hughesa, amatárskeho astronauta, ktorý sa pokúšal na svojej podomácky vyrobenej rakete vyletieť až do vesmíru. Pri poslednom teste bolo jeho cieľom dosiahnuť výšku aspoň 1500 metrov, no raketa sa po štarte zrejme vymkla kontrole a spolu s Mikom na palube sa zrútila na zem.

Mike zomrel vo veku 64 rokov. Ako informuje portál Space, v rovnaký deň zrovna americká televízia natáčala o Mikovi dokument, ktorý sa zaoberal práve „domácimi“ či amatérskymi astronautmi.

Dostať sa až do vesmíru na jeho podomácky vyrobenej rakete však bol Mikov celoživotný sen. Spolu so svojim tímom minul na vývoj a stavbu parnej rakety 18 000 dolárov, čiže asi 16 600 eur.

Okrem lietania na podomácky vyrobenej rakete sa Mike v minulosti venoval veľkému množstvu riskantných aktivít. V roku 2002 sa mu napríklad podarilo stanoviť svetový rekord v najdlhšom skoku na limuzíne a s vozidlom Lincoln Town Car preskočil vzdialenosť 31 metrov, čím sa zapísal aj do Guinessovej knihy rekordov. Nebezpečenstvo a adrenalín mu teda zrejme kolovali v krvi už dávno.

Táto tragédia sa určite dotkne aj spomínaného pripravovaného dokumentu o astronautoch, akým bol aj Mike. Presný dátum premiéry ešte televízia The Science Channel nezverejnila, no na obrazovky by sa mal dokument dostať už tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom