Spoločnosť Alza navyšuje počet dopravcov využívajúcich sieť AlzaBoxov na doručovanie zásielok. Po pilotnom otestovaní na Slovensku celoplošne napája aj kuriérsku spoločnosť DPD, čím chce umožniť zákazníkom balíkového prepravcu využívať ďalší pohodlný spôsob doručenia, informuje Alza v tlačovej správa.

Zvyšuje kvalitu života

Alza privítala do svojej otvorenej platformy výdajných boxov ďalšieho partnera, kuriérsku spoločnosť DPD. Alza.sk rozširovaním partnerskej siete pracuje na tom, aby sa jej výdajné boxy stali neoddeliteľnou súčasťou inteligentnej mestskej infraštruktúry a prispievali k zvýšeniu kvality života obyvateľov v ich okolí, a to najmä v menších obciach. Spoločnosť už prevádzkuje vyše 1 000 AlzaBoxov.

Alza

„Už teraz balíčky tretích strán v počte tisícok kusov tvoria denne významný podiel na celkovom objeme zásielok doručovaných cez AlzaBoxy. Dve tretiny doručených balíčkov sú stále zásielky z nášho e-shopu, ale touto rýchlosťou sa pomer v dohľadnej dobe výrazne zmení,“ dopĺňa Moudřík.

Tešia sa obrovskej popularite

Aktuálne zásielky tretích strán tvorí až 30 % doručených balíčkov v tejto sieti. AlzaBoxy na Slovensku disponujú mesačnou doručovacou kapacitou viac ako 1,6 milióna balíčkov a spoločnosť neustále implementuje nové funkcie, ktoré službu posúvajú ďalej. Podľa prieskumu medzi zákazníkmi e-shopu dve tretiny opýtaných považujú AlzaBox za najobľúbenejší spôsob dopravy, a to najmä vďaka časovej flexibilite, jednoduchosti a rýchlosti dodania a túto službu Alza sprístupnila aj ostatným e-shopom.

V niektorých regiónoch mieri do boxov viac ako 70 % zásielok. „Potvrdzuje sa tým náš predpoklad, že výdajné boxy vďaka svojej pohodlnosti a časovej flexibilite predstavujú ideálne riešenie logistiky,“ dodáva Moudřík. „Ich popularita medzi zákazníkmi neustále rastie, rovnako tak ako medzi dopravcami, ktorí tak rozširujú možnosti doručenia pre svojich zákazníkov,“ uzatvára.

Alza

Takýmto rozširovaním partnerskej siete sa postupne nielen maximálne využíva vytvorená doručovacia kapacita, ale aj sa znižuje dopravnú záťaž, smog a hluk. Už pred minuloročnými Vianocami začala do AlzaBoxov doručovať spoločnosť Slovak Parcel Service.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP