Internetový e-shop Alza minulý týždeň uviedol v českej Prahe do prevádzky jubilejný AlzaBox s číslom 1001. Na Slovensku ich firma počas minulého roka navýšila na terajších 283 boxov, no v blízkej budúcnosti sa má toto číslo výrazne navýšiť, informuje Alza v tlačovej správe.

Množstvo AlzaBoxov na Slovensku e-shop v minulom roku zvýšil viac ako sedemkrát, kedy počas pandémie nainštaloval viac ako 240 nových AlzaBoxov. V Česku ich má Alza viac ako 600 a okolo 100 boxov sa nachádza aj v Maďarsku.

„Našou ďalšou métou je prevádzkovať do konca roku 2022 tri tisíc boxov. Takto robustnú platformu však nebudujeme iba pre seba, naším cieľom je vytvoriť smart riešenie, do ktorého sa ľahko pripojí akýkoľvek dopravca alebo obchodník. Preto sme ako jediní na trhu svoju sieť už otvorili externým partnerom a s ďalšími jednáme,“ poodkrýva ďalšie plány Jan Moudřík, riaditeľ expanzie spoločnosti Alza.

NEPREHLIADNI
Jediný spoplatnil 5G pre Slovákov. Orange obhajuje kontroverzný krok prekvapivými argumentmi

AlzaBoxy pribudnú v ďalších obciach, e-shop nadviazal nové spolupráce

Úplne prvý AlzaBox e-shop spustil v roku 2014, pričom vlani spoločnosť rozšírila počet technikov, ktorí boxy inštalujú a tiež založila nový tím, ktorý sa venuje vyjednávaniu spolupráce s partnermi a vyhľadávaniu vhodných lokalít pre inštaláciu AlzaBoxov.

Spoločnosť zároveň nadviazala niekoľko spoluprác s operátormi v oblasti potravín a umožňuje tak zákazníkom kombinovať nákupy s vyzdvihnutím balíkov. Zároveň zahájila spoluprácu s desiatkami obcí, do ktorých sa budú umiestňovať boxy behom leta. Záujem o tento typ doručovania sa počas pandémie zdvojnásobil a zákazníci týmto spôsobom preberú každý tretí balík.

E-shop tiež nedávno aktualizoval svoju mobilnú aplikáciu, v ktorej priniesol užitočné vylepšenia pre jednoduchšie a prehľadnejšie vyzdvihovanie tovaru zákazníkmi. Po aktualizácii nájdeme v aplikácii Alza funkciu vyzdvihnutia objednávky, ktorá umožňuje sledovať, ako dlho bude trvať vydanie objednávky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom