Rozmach výdajných boxov pre objednávky z e-shopov najnovšie využíva aj Alza v spojení s firmou Balíkobot, ktorá prevádzkuje platformu Lockers.ai. Tá prepája výdajne zásielok tak, aby ich mohli využiť všetci zapojení hráči na trhu.

Do systému sa teraz zapája Alza a „odomyká“ svoje AlzaBoxy aj pre ďalšie e-shopy, ktoré tak budú môcť svojim zákazníkom vydať tovar aj týmto spôsobom. O novinke informovala Alza v tlačovej správe.

Alza sprístupní svoje AlzaBoxy aj ostatným

Vďaka tejto spolupráci tak budú mať zákazníci internetových obchodov, ktoré umožňujú vyzdvihnutie objednávky kedykoľvek na výdajných miestach, k dispozícii až 1000 nových výdajných miest s kapacitou zhruba 100 000 schránok v Česku a na Slovensku.

Alza

Naším cieľom je, aby AlzaBoxy boli čo najdostupnejšie pre čo najviac ľudí. Zákazníci stále viac uprednostňujú osobné vyzdvihnutie objednávok, najme kvôli časovej slobode, bezpečnosti a možnosti voľby.

Vďaka spojeniu s Lockers.ai môžeme AlzaBoxy otvoriť ďalším hráčom na poli e-commerce a umožniť doručenie tovaru do AlzaBoxov z niekoľkých tisíc českých a slovenských e-shopov. Zákazníci si teda budú môcť nechať doručiť svoje objednávky do najrobustnejšej a najhustejšej siete výdajných boxov na trhu, čítajúcej viac ako 1 000 výdajných miest,“ uviedol Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility managementu Alza.cz.

Zákazníci e-shopov si tak budú môcť tovar vyzdvihnúť kedykoľvek z ešte väčšieho množstva výdajných miest. Len od začiatku minulého roka Alza pritom zvýšila kapacitu týchto boxov až 5-násobne. Do polovice budúceho roka sa má počet AlzaBoxov v Česku, na Slovensku a v Maďarsku rozšíriť až na 3000.

Behom jari sme AlzaBoxy úspešne integrovali do Lockers.ai a všetky funkcionality testovali, teraz ich postupne spúšťame tak, aby na jeseň bolo cez Lockers.ai dostupných všetkých plánovaných 1 500 AlzaBoxov s ich výdajnými schránkami s počtom 150 tisíc,“ hovorí Martin Coufal z Lockers.ai.

Výdajné boxy si u zákazníkov získavajú čoraz väčšiu obľubu najmä kvôli časovej nezávislosti, kedy si môžu svoju objednávku vyzdvihnúť prakticky kedykoľvek bez nutnosti prispôsobovať svoj program kuriérovi alebo výdajniam tovaru. Rovnako tak majú boxy výhodu v rýchlosti prevzatia a zaplatenia za objednávku, ktorú môžu zákazníci vyplatiť aj priamo na mieste pred prevzatím.

Mení sa aj známa Zásielkovňa

Veľké zmeny sa však nedejú len v Alze. Novinky vo svojom fungovaní nedávno predstavila aj známa Zásielkovňa, ktorá sa transformuje na spoločnosť Packeta a po odkúpení kuriérskej spoločnosti ReMax plánuje zvýšiť komfort pri doručovaní zásielok zákazníkom.

NEPREHLIADNI
Zásielkovňa sa zásadne mení. Dostáva nový názov a odkúpila známu kuriérsku spoločnosť

Zároveň chce Packeta rozšíriť sieť na 1500 výdajných miest a už do konca roka poskytnúť zákazníkom aj 795 Z-Boxov pre výber objednávok. Popritom sa rozšíri aj počet kuriérov, ktorých by malo byť do konca tohto roka až 400.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú