Alza ponúka vo svojom obchode množstvo najrôznejšieho tovaru, ktorý sa prednedávnom rozrástol o ďalší sortiment. E-shop totiž reagoval aj na potreby zákazníkov počas pandémie a tomu prispôsobil sortiment tovaru, ktorý rozšíril o trvanlivé potraviny. Podľa nových informácií však Alza zaradila do predaja aj alkohol a nápoje, ktoré začína predávať v susednom Česku, informuje CzechCrunch. Zistili sme, či tento plán rozšíri aj na Slovensko.

Internetový obchod Alza je jedným z najväčších predajcov elektroniky a množstva ďalšieho tovaru aj na našom trhu. Svoj biznis neustále vylepšuje a prináša nové možnosti, ktoré napríklad umožnia zákazníkom nakupovať výhodnejšie či dokonca kúpiť trvanlivé potraviny.

Koronavírus toho zmenila veľa a Alza sa pokúšala aj o spustenie predaja rýchlotestu na toto vírusové ochorenie, avšak neúspešne. Bližšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Alza rozširuje sieť AlzaBoxov. Pribudne 1000 nových

Pandémia sa zároveň postarala o väčší záujem doručovania objednávok do AlzaBoxov, ktoré boli v posledných mesiacoch nesmierne vyťažené. Preto sa obchod rozhodol, že sieť týchto boxov rozšíri o tisícku ďalších v Česku, Maďarsku aj na Slovensku.

Od marca do júna 2020 sa vyťaženosť schránok zdvihla v priemere o viac ako 130 % v porovnaní s minulým rokom a za celé obdobie takto firma doručila stovky tisíc zásielok,“ informoval v tlačovej správe riaditeľ expanzie a facility Alza.cz Jan Moudřík a dodal, že na obrazovky v AlzaBoxoch budú aplikované aj antibakteriálne fólie.

Celkovo sa rozšíri sieť schránok na 600 v Česku, 300 na Slovensku a 100 boxov v susednom Maďarsku. Každý mesiac chce Alza spustiť až 150 nových.

Sortiment tovaru sa v Česku rozšíril o alkohol a nápoje

Popritom rozširuje aj spoluprácu v oblasti partnerského predaja tovaru, ktorý Alza rozšírila o alkoholické a nealko nápoje. S ich predajom začína v Česku a spočiatku ponúkne zákazníkom najmä vína (700 druhov) a destiláty (600 druhov), neskôr príde na rad aj pivo a minerálne vody či iné nealkoholické nápoje.

Tohtoročná jar totiž ukázala, že obľuba online nákupov rastie, a to aj v predtým typicky „kamenných segmentoch“. Vďaka tejto novej spolupráci budeme môcť na zvýšený dopyt reagovať a prostredníctvom virtuálneho trhoviska prinášať zákazníkom to, čo naozaj chcú,“ vysvetľuje podpredseda predstavenstva Alzy, Petr Bena.

Alza bude pri predaji alkoholu taktiež kontrolovať vek zákazníkov pri nákupe aj prevzatí tovaru, aby si alkoholické nápoje nemohli objednať neplnoletí.

V prípade predaja tohto tovaru je celý model založený na partnerskom predaji, v ktorom ponúkajú predajcovia produkty zákazníkom prostredníctvom Alzy.

„Nápoje a alkohol predávame prostredníctvom partnerského predaja Alza Dropshipment. To je v skratke forma partnerského predaja založená na doručovaní objednávok priamo zo skladov dodávateľov (Alza teda nemusí tovar nakupovať a držať dodatočnú skladovú zásobu), ktorý zatiaľ prevádzkujeme iba v Českej republike a nemáme ho na Slovensku spustený,“ informoval redakciu FonTech.sk Jana Pípal, Business Development Manager Alza.cz.

Alkoholické nápoje a vody chce Alza predávať aj u nás

Hoci Alza predaj alkoholu a nápojov na Slovensku zatiaľ nespustila, plány do budúcna však zahŕňajú rozšírenie sortimentu aj o tento tovar. Zatiaľ však nie je presne známy termín.

„V tomto spôsobe predaja vidíme veľký potenciál, neustále ho preto rozvíjame. Budúce rozšírenie na Slovensko a do ďalších krajín je teda určite jednou z možností,“ dodal vo vyjadrení pre našu redakciu Ján Pípal.

Postupom času sa tak predaj alkoholických a nealko nápojov spustí aj na Slovenskom trhu. O spustení tohto druhu tovaru na Alze budeme včas informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom