Spoločnosť Alza je často spájaná s kontroverziami, ale patrí aj k predajcom, ktorí na Slovensku prinášajú nové technológie a inovatívne ponuky. Jednou z nich je aj možnosť platby kryptomenou.

Ešte v máji minulého roka obchod predstavil možnosť využívať pri objednávkach platbu Bitcoinom. Najznámejšia kryptomena sveta je tak platidlom na Alze už nejaký čas a teraz obchod pridáva podporu pre ďalšiu alternatívu. Novinkou v platení je Litecoin, teda podľa CoinMarketCap, siedma najhodnotnejšia virtuálna mena sveta. Kryptomena sa už objavuje v ponuke pri výbere platby na českej aj slovenskej verzii e-shopu Alzy.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Alza.sk

Zákazník bude po výbere nového spôsobu platby presmerovaný na platobnú bránu partnera BitcoinPay, kde môže vykonať transakciu. Čas trvania záleží od veľkosti poplatku sieti, štandardne by ale malo ísť o sekundy až minúty. Rýchlosť platby má byť všeobecne jednou z hlavných výhod Litecoinu v porovnaní s Bitcoinom. Predajca zároveň upozorňuje, že v prípade vrátenia tovaru budú financie vrátené v eurách a nie v danej kryptomene. Alza pritom už v minulosti avizovala, že plánuje zavedenie aj virtuálnej meny Ethereum.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Alza.sk

Rýchlejšia alternatíva k Bitcoinu

Litecoin vznikol viac ako dva a pol roka po predstavení Bitcoinu. Ide o jeden z altcoinov najznámejšej kryptomeny sveta, ktorý má podľa Coinbase hlavné výhody poskytovať v rýchlosti a objeme jednotlivých transakcií. Alza tak má pre svojich zákazníkov ďalšiu novinku, daj nám vedieť či si tento spôsob platby už využil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom