Spoločnosť Alza je často spájaná s kontroverziami, ale patrí aj k predajcom, ktorí na Slovensku prinášajú nové technológie a inovatívne ponuky. Jednou z nich je aj možnosť platby kryptomenou.

Ešte v máji minulého roka obchod predstavil možnosť využívať pri objednávkach platbu Bitcoinom. Najznámejšia kryptomena sveta je tak platidlom na Alze už nejaký čas a teraz obchod pridáva podporu pre ďalšiu alternatívu. Novinkou v platení je Litecoin, teda podľa CoinMarketCap, siedma najhodnotnejšia virtuálna mena sveta. Kryptomena sa už objavuje v ponuke pri výbere platby na českej aj slovenskej verzii e-shopu Alzy.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Alza.sk

Zákazník bude po výbere nového spôsobu platby presmerovaný na platobnú bránu partnera BitcoinPay, kde môže vykonať transakciu. Čas trvania záleží od veľkosti poplatku sieti, štandardne by ale malo ísť o sekundy až minúty. Rýchlosť platby má byť všeobecne jednou z hlavných výhod Litecoinu v porovnaní s Bitcoinom. Predajca zároveň upozorňuje, že v prípade vrátenia tovaru budú financie vrátené v eurách a nie v danej kryptomene. Alza pritom už v minulosti avizovala, že plánuje zavedenie aj virtuálnej meny Ethereum.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Alza.sk

Rýchlejšia alternatíva k Bitcoinu

Litecoin vznikol viac ako dva a pol roka po predstavení Bitcoinu. Ide o jeden z altcoinov najznámejšej kryptomeny sveta, ktorý má podľa Coinbase hlavné výhody poskytovať v rýchlosti a objeme jednotlivých transakcií. Alza tak má pre svojich zákazníkov ďalšiu novinku, daj nám vedieť či si tento spôsob platby už využil.

Pošli nám TIP na článokNovinky