Spoločnosť Alza patrí medzi najobľúbenejšie prevádzky nie len na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Ide o komplexné miesto, kde zákazník nájde veci od kuchyne až po obývačku. Dokonca si tu môžeš zakúpiť aj Teslu. Takto pred Vianocami, kedy sa počet objednávok stupňuje závratným tempom, sa spoločnosť rozhodla rozšíriť počet odberných miest a to o viac než 300 nových.

Začína obdobie, kedy sa väčšina ľudí začína naháňať za kúpou vianočných darčekov. Veľmi obľúbená je predovšetkým elektronika, pre ktorú je to najsilnejšie obdobie v celom roku. Spoločnosť Alza so svojou sieťou predajní patrí medzi najviac vyťažené obchody, čo dokazujú aj príjmy počas akcie Black Friday, ktoré dosiahli viac ako 2 miliardy korún českých a predalo sa takmer 2,4 milióna kusov tovaru. To sú obrovské množstvá, ktoré treba zákazníkom doručiť.

Spojenie síl so Zásielkovňou

Nakoľko je najlacnejšou možnosťou dopravy osobný odber, tak zákazníci využívajú najviac túto možnosť. V kritických obdobiach ako bol Black Friday či Vianoce sa tvoria na predajniach obrovské rady, čo len zbytočne znervózni zákazníka. Alza preto pristúpila k rozšíreniu odberných miest a to celkovo v rámci Česka a Slovenska až o 1800 nových miest. Spojila totiž sily so Zásielkovňou, ktorá má omnoho širšiu sieť. Pre zákazníka to prináša obrovskú výhodu, nakoľko pobočky Zásielkovne sú aj na miestach, kde sa nenachádza predajňa samotnej Alzy. Čo sa týka samotného Slovenska, tak tu sa rozšíri počet miest o 300, zatiaľ čo v Česku až o 1500.

Doručenie je obmedzené len na pracovné dni, pričom doba doručenia je spravidla 24 hodín od potvrdenia objednávky. Cena za doručenie pri platbe vopred je 1,96 s DPH a v prípade dobierky to činí 3,36 s DPH. Na vyzdvihnutie tovaru bude stačiť doručená SMS a to bez nutnosti preukázania sa totožnosti. Tovar bude na prevádzke uložený po dobu 7 dní, pričom bude možné túto dobu ešte predĺžiť pomocou SMS.

Prečítaj si tiež
Alza spúšťa vlastnú značku produktov. Ponúka príslušenstvo k Androidom aj iPhonom

Obmedzenia sú aj na samotný tovar, kedy je doručovaný len ten, ktorého cena nepresiahne 780 € s DPH, neváži viac ako 5 kg a maximálna dĺžka jednej strany nie je väčšia ako 70 cm.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom