Najnovšia epizóda seriálu Black Mirror: Bandersnatch, spôsobila po svete obrovské ohlasy, nakoľko ponúkla divákovi možnosť rozhodnúť o tom, ako sa celý dej bude vyvíjať. 

Výsledkom je, že epizóda môže mať až päť rôznych koncov a je tak len a len na divákovi, ako bude celý film vyzerať. Od toho sa odvíja aj trvanie jednej časti, ktoré môže byť od skromných 40 minúť, až po 2,5 hodiny, čo už je slušný celovečerný film. Niektoré z možností pritom do deja vôbec nezasahujú, iné ho však menia zásadným spôsobom. Ako teda dosiahnuť chcený koniec bez toho, aby si musel skúmať všetky možnosti? Vďaka používateľom Redditu veľmi jednoducho.

Jednotlivé dejové línie zobrazené v grafe

Ako vo všetkom, tak aj tu existujú dve skupiny ľudí. Kým tá prvá sa vyžíva v tom, že si môže vybrať spomedzi viacerých možnosti a dej seriálu tak ovplyvniť, tá druhá by najradšej len ležala kdesi na gauči a nechala sa unášať fantáziou scenáristu. A niekto len jednoducho nemá na to čas a chce sa čo najskôr dopracovať k nejakému záveru, na ktorý čakal niekoľko mesiacov. Či už  si lenivý, alebo len zvedavý na to, aké alternatívne konce sú k jednotlivým rozhodnutiam, k dispozícii je pre teba tento graf, ktorý zobrazuje všetky možnosti z epizódy a tiež závery, ktoré spôsobujú zvolené možnosti. Ak sa však nechceš obrať o prekvapenie, radšej ho neotváraj.

Prečítaj si tiež
Interaktívny film Black Mirror od Netflixu je oficiálne vonku. Ako divák budeš rozhodovať o tom, čo sa stane

Vďaka tomuto návodu tak môžeš vidieť všetky dostupné závery a aj konkrétne rozhodnutia, ktoré treba učiniť, aby si sa k nim dopracoval. Ako môžeš vidieť, možnosti je skutočne veľa a ak by si to chcel celé sám preskúmať, zabralo by ti to poriadne dlhú dobu. Pravdepodobne by ťa to omrzelo ešte skôr, než by si došiel do prvej polovice.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom