Šírenie novej verzie systému Android 8.0 Oreo prebieha doslova slimačím tempom. Zatiaľ čo mnohé modely môžu na tento operačný systém zabudnúť, Samsung sa rozhodol po dlhom čakaní svojich zákazníkov potešiť. Kórejský gigant začal po beta testovaní sprístupňovať nové Oreo pre majiteľov Samsungu Galaxy S8. 

Verejné beta testovanie nového Androidu 8.0 Oreo rozbehol Samsung ešte na jeseň minulého roka, konkrétne v novembri. Majitelia modelu Galaxy S8 sa tak mohli prednostne zapojiť do skúšania tejto dlho očakávanej verzie. Ich úlohou bolo spoločnosti odosielať spätnú väzbu s prípadnými nedostatkami, ktoré bolo potrebné vylepšiť. Na oplátku im Samsung sľúbil, že nové Oreo dostanú pri oficiálnom vypustení o 1 deň skôr ako bežní používatelia, ktorí sa do beta testu nezapojili.

Oficiálny Android Oreo pre Samsung Galaxy S8 prichádza

Skúšobné obdobie však malo skončiť už 15. januára, no Samsung beta testovanie uzavrel až o pár dní neskôr. Zrejme bolo potrebné ešte vyladiť zopár chybičiek krásy. Mnohí tak očakávali príchod Androidu 8.0 Oreo pre ich S8-ky už koncom januára, no nestalo sa tak. Po dlhom čakaní však majitelia Samsungu Galaxy S8 môžu novú verziu privítať už aj v Európe. Ide predovšetkým o zariadenia, ktoré boli zapojené do spomínaného beta testovania. Vytúžené Oreo si tak už vychutnávajú používatelia z Nemecka, ale aj Holandska.

Nenechaj si ujsť
Minimalistické zmeny Samsungu Galaxy S9 a S9+ sa odrazia aj na batériách

Okrem novej verzie Androidu však Samsung s touto významnou aktualizáciou prináša aj svoju vylepšenú nadstavbu Experience vo verzii 9.0. Beta testeri sa tak už môžu tešiť, no nová verzia tohto operačného systému by sa mala v nasledujúcich dňoch dostať aj k ďalším používateľom a aj majiteľom väčšieho modelu Galaxy S8+.

Novým Androidom 8.0 Oreo s nadstavbou Samsung Experience 9.0 však budú vybavení aj nástupcovia tejto dvojice smartfónov. Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálne uzrieme už 25. februára, teda deň pred otvorením konferencie MWC 2018. Dovtedy by sa tak mala nová aktualizácia postupne rozširovať medzi stále aktuálne vlajkové lode S-línie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú