Vývoj aj takých vecí ako sú Emoji podliehajú aktuálnym trendom. Nie je tomu tak dávno, keď sa do ich databázy pridali homosexuálne páry či rôzne typy farby pleti. Aj ďalšia zmena reaguje na aktuálne dianie vo svete s cieľom znižovať úroveň násilia.

Vzhľadom na dianie vo svete a nedávnu streľbu na strednej škole v americkom meste Parkland na Floride sa pristúpilo k viacerým zmenám čo sa týka prístupu k zbraniam. V jednej z najväčších sietí obchodov zrušili ich predaj a držanie zbrane už nebude tak jednoduché ako tomu bolo doteraz.

Na celú situáciu reaguje aj najnovšia aktualizácia emoji balíčkov, v ktorých ikonu klasickej zbrane by si hľadal len márne. Namiesto nej sa objavila striekacia pištoľ.

Už v najbližších aktualizáciách

Prvou lastovičkou v tomto je spoločnosť Apple, ktorá k tomuto kroku pristúpila už v roku 2016. Postupne ju však budú nasledovať aj Google, Microsoft, Samsung, Facebook a Twitter, ktorí túto zmenu sprístupnia už v najbližších aktualizáciách. Informáciu priniesol portál Emojipedia. Spoločnosť Samsung túto zmenu zaviedla už v prípade Galaxy S9, rovnako tak Twitter začal so zmenou tento mesiac. V prípade Googlu sa očakáva, že zmena nastane až pri predstavení Androidu 9.0. Rovnako tak aj Microsoft zmenu zavedie až na jeseň, kedy je naplánovaná ďalšia veľká aktualizácia Windowsu 10.

Zobraziť celú galériu (2)
Emojipedia - Vývoj emotikona zbrane naprieč platformami

Nenechaj si ujsť!
Apple požiadal o schválenie 13 nových emoji. Myslí na znevýhodnených

Ako hlavný dôvod uviedli minimalizovanie problému, ktoré by mohli vzniknúť rozdielnym zobrazením zbrane. Zaujímavé je však to, že Microsoft a ani Facebook túto zmenu na začiatku vôbec neplánovali. Svoje rozhodnutie zmenili až po tom, čo zistili, že ostatné spoločnosti k tomu pristúpili.

Zobraziť celú galériu (2)
Emojipedia - Prvotné plány na rok 2018, ktoré zobrazujú že Microsoft a Facebook zachovávajú ikonu klasickej zbrane

Je zaujímavé sledovať, ako na pohľad obyčajná funkcia akou sú emoji napreduje. iPhone X či Galaxy S9 dokonca obsahujú tzv. Animoji (AR Emoji), čo sú v podstate smajlíky vytvorené pomocou rozšírenej reality. Možno sa niekedy dostaneme do takého štádia, že sa medzi sebou nebudeme rozprávať a namiesto toho sa budeme dorozumievať pomocou emoji (nie je to ďaleko od pravdy).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom