Na vyjadrovanie pocitov prostredníctvom internetu sú najideálnejším nástrojom rôzne smajlíky. Svoj stav však ľudia s postihnutím vyjadrovali len sťažka, no to chce zmeniť spoločnosť z Cupertina. Apple teraz ukázal nové emoji, ktoré môžu byť verejne sprístupnené v prvej polovici budúceho roka. 

Emotikony z novej sady od Apple majú zobrazovať rôzne postihnutia, ktorými budú môcť ľudia už od budúceho roka vyjadriť svoje zdravotné nedostatky.

Nové emoji pre zdravotne postihnutých ľudí

Apple ich na konferencii Unicode Technical Committee predstavil celkovo 13, no po spočítaní rôznych farebných odtieňov je ich až 45. Spoločnosť vo svojom vyjadrení na stretnutí žiada, aby boli emotikony uznané, čím tak môžu lepšie reprezentovať ľudí so zdravotným postihnutím. Tí doteraz takúto možnosť nemali. 

Zobraziť celú galériu (2)
blog.emojipedia.org

Nenechaj si ujsť
Takto budú vyzerať smajlíky v roku 2018. Čaká ich aj jedna zásadná novinka

Pokiaľ sa komisia na tomto stretnutí rozhodne tieto novinky schváliť, medzi používateľov sa dostanú už v prvej polovici roku 2019. Tohtoročný balík emoji bol už schválený, a tak nemôže byť doplnený o ďalšie emotikony. Už teraz je tak isté, že v budúcnosti sa dočkáme nových emoji, ku ktorým môžu neskôr pribudnúť aj ďalšie druhy, ktoré by vyjadrovali ešte viac a ešte detailnejšie emócie či zdravotný stav ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom