Vlastný skladací smartfón predstavilo už ZTE, Huawei, Samsung a ďalší výrobcovia, ktorí sú viac či menej známi vo svete technológií. Veľa ľudí preto očakáva, že podobné zariadenie prinesie aj gigant Apple, nakoľko aj samotný Steve Wozniak sa v rozhovore vyjadril, že takýto smartfón by veľmi rád privítal. 

Pravdepodobne sa skladacieho smartfónu od Apple raz dočkáme, no je otázne, kedy sa tak stane. Možné je aj to, že spoločnosť stále vyčkáva kým sa táto technológia ustáli a vyvinie a príde na trh až vtedy, ak o takéto zariadenia bude reálny záujem. Spomína sa pritom prvý polrok 2020, prípadne už tradične v septembri, kedy sú predstavované nové vlajkové lode Apple. A ako by taký smartfón vyzerať? Pozrieť sa môžme napríklad návrh od grafického dizajnéra Antonia De Rosa, ktorý si iPhone X Fold predstavuje takto.

Apple by sa mohlo inšpirovať

Nakoľko ide len o koncept, dizajnér sa mohol inšpirovať súčasnými trendmi a nemusel riešiť otázku usporiadania komponentov a celkovej funkčnosti. Výsledkom je tak skladací smartfón iPhone X Fold, ktorý má v zatvorenom stave AMOLED displej s uhlopriečkou 6,6″, rozlíšením 1440 x 2960 a veľmi úzke rámčeky, ktoré celkovo dávajú pomer strán k tele zariadenia 93,6 %. Samozrejme nechýba ani tradičný výrez v hornej časti displeja. V rozloženom stave je k dispozícii takmer dokonalý štvorec s uhlopriečkou 8,3″ a rozlíšením 2880 x 2960 pixelov.

Zaujímavá je aj zadná strana, ktorá nesie až tri fotoaparáty, ktoré sú usporiadané podobne, ako u Huawei Mate 20 Pro. Čo sa ale týka samotného skladacieho smartfónu, podľa NE-O-VE-RE-NÝCH informácií má už v súčasnosti Samsung dodávať ohybné OLED panely priamo do Apple. Prípravu takéhoto zariadenia naznačuje aj fakt, že si spoločnosť patentovala technológiu, ktorá má ohrievať skladací displej, ktorý sa v prípade pôsobenia nízkych teplôt automaticky zahreje, aby sa nespôsobila žiadna škoda pri jeho používaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom