Už o deväť dní predstaví spoločnosť AeroMobil nový model sofistikovaného lietajúceho auta. Voči prototypu prinesie doslova stovky vylepšení.

AeroMobil je slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje práve lietajúcim autám. Jej nový model bude predstavený už o deväť dní, teda 20. apríla na výstave super áut Top Marques v Monaku. Prvý prototyp vyvinul výrobca iba pred 30 mesiacmi a vtedy ho predstavil v Rakúsku. Tentokrát už ale AeroMobil prinesie svoje prvé komerčne predávané lietajúce auto. V Monaku teda tento hybrid spozná prvých potenciálnych zákazníkov a investorov. Oproti prototypu ponúkne zmeny ako v dizajne, tak aj v technike.

aeromobil
zdroj fotografie: AeroMobil

nenechaj si ujsť
Takto vyzerá dokonalý elektromobil z dielne Porsche, ktorý ťa má presvedčiť, aby si ho uprednostnil pred Teslou

Za týmto futuristickým kúskom stojí CEO spoločnosti, Juraj Vaculík, Douglas MacAndrew a ich tím. Bude sa jednať o plnohodnotné lietadlo, ale zároveň aj štvorkolesové vozidlo s hybridným pohonom. Vďaka tomu dokáže ponúknuť efektívne a pohodlné cestovanie. Môžeme byť hrdí na to, že tento skvost pochádza zo šikovných slovenských rúk. Predobjednávky začne spoločnosť prijímať neskôr v tomto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú