Už o deväť dní predstaví spoločnosť AeroMobil nový model sofistikovaného lietajúceho auta. Voči prototypu prinesie doslova stovky vylepšení.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

AeroMobil je slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje práve lietajúcim autám. Jej nový model bude predstavený už o deväť dní, teda 20. apríla na výstave super áut Top Marques v Monaku. Prvý prototyp vyvinul výrobca iba pred 30 mesiacmi a vtedy ho predstavil v Rakúsku. Tentokrát už ale AeroMobil prinesie svoje prvé komerčne predávané lietajúce auto. V Monaku teda tento hybrid spozná prvých potenciálnych zákazníkov a investorov. Oproti prototypu ponúkne zmeny ako v dizajne, tak aj v technike.

aeromobil
zdroj fotografie: AeroMobil

nenechaj si ujsť
Takto vyzerá dokonalý elektromobil z dielne Porsche, ktorý ťa má presvedčiť, aby si ho uprednostnil pred Teslou

Za týmto futuristickým kúskom stojí CEO spoločnosti, Juraj Vaculík, Douglas MacAndrew a ich tím. Bude sa jednať o plnohodnotné lietadlo, ale zároveň aj štvorkolesové vozidlo s hybridným pohonom. Vďaka tomu dokáže ponúknuť efektívne a pohodlné cestovanie. Môžeme byť hrdí na to, že tento skvost pochádza zo šikovných slovenských rúk. Predobjednávky začne spoločnosť prijímať neskôr v tomto roku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.