Facebooková skupina fanúšikov Netflixu upozornila na nový projekt svetového formátu natáčaný priamo v Českej republike. Hlavnú postavu obsadí Adam Sandler.

Po nedávno vydanej komédii Hubbieho Halloween pokračuje Sandler v upevňovaní spolupráce s Netflixom. Podľa najnovších informácií si totiž zahrá Jakuba Procházku vo filmovej adaptácii knižného hitu Kosmonaut z Čech od autora Jaroslava Kalfara.

Kniha sa sústredí na príbeh astrofyzika Jakuba, ktorý bol vybraný na vesmírnu misiu s cieľom sledovania prašného mraku Chopra. Kozmonaut sa do neovereného a značne nebezpečného programu hrnie najmä s myšlienkou očistenia rodinného mena, ktoré pošliapal jeho zosnulý otec ako člen Komunistickej strany Československa.

Tak tohle je paráda! Populární herec Adam Sandler zamíří do České republiky kvůli natáčení nového filmu Kosmonaut z…

Posted by Netflix CZ + SK Fans on Tuesday, November 3, 2020

Zatiaľ čo Jakub robí najnebezpečnejšie rozhodnutie života, jeho žena sa s ním rozvádza. On si následne vo vesmíre nachádza mimozemského priateľa podobného pavúkovi, ktorý mu v osamelom a nekončiacom vesmíre robí spoločnosť.

Podľa mnohých kritikov je kniha vynikajúcim osviežením stagnujúceho žánru sci-fi. Príbeh kozmonauta skôr ako technické detaily vesmírnej misie vyzdvihuje otázku, či je vôbec potrebné sa vrátiť späť na Zem.

Za produkciou filmu stoja zvučné mená

Podľa dostupných informácií, filmová adaptácia knihy v Česku narodeného autora dostala rozpočet 40 miliónov dolárov. Natáčanie by malo začať už vo februári budúceho roka v New Yorku, kedy sa následne filmový štáb zbalí a vycestuje do Prahy.

Horký pocit z netradičnej zápletky v kombinácií s obsadením Sandlera do hlavnej úlohy napravuje prítomnosť Johana Rencka. Ten sa mnohým vryl do pamäte ako režisér oceňovaného Černobyľu, pričom produkciu zastreší spoločnosť Free Association založená hercom Channing Tatumom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom