Exkluzívne informácie, ktoré priniesol portál WCCFtech, naznačujú, kedy a s akou cenovkou prídu nové procesory od AMD vyrobené 7 nm procesom. Procesory Zen druhej generácie prinesú vyšší výkon, nižšiu spotrebu a tým aj dlhšiu výdrž batérie.

Spoločnosť AMD by mala svoje nové 7 nm procesory predstaviť na konferencii CES 2020. Podľa exkluzívnych informácií príchod nových procesorov stlačí cenovku základných herných notebookov poriadne nízko – až na úroveň 700 dolárov. Kľúčovým procesorom by mal byť AMD Ryzen 5 druhej generácie, ktorý vďaka 7 nm výrobnej technológii ponúkne až 6 jadier oproti súčasným 4 jadrám.

Tomuto procesoru budú sekundovať dedikované grafické karty Radeon RX5300M alebo Radeon RX5500M, ktoré rovnocenne súperia s GTX 1050. Čo by však malo hrať v obrovský prospech pre stranu AMD, je práve cenovka, ktorá bude so 700 dolármi za notebook s týmto hardvérom podstatne nižšia ako za alternatívu s Intelom.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je aj spotreba energie. Portál NeoWin píše, že s novými procesormi by notebooky pri bežnej práci mohli dosahovať výdrž až 12 hodín. Nové procesory Ryzen tak nenájdeme len v herných notebookoch, kvôli svoju vysokému výkonu, ale sú priam predurčené aj na použitie v moderných ultrabookoch, práve pre ich nízku spotrebu a malé rozmery.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom