Leto je najobľúbenejšou časťou roka každého, kto si chce užiť horúce dni plné slnka. Nie vždy je však počasie vonku ideálne a niekedy padne dobre oddýchnuť si pri svojich obľúbených hrách v pohodlí domova. Pokiaľ si chceš aj ty odpočinúť a zabiť čas dlhých letných dní, týchto 7 hier sú tými najlepšími, ktoré ti spríjemnia čas.

Niektorí sa počas teplých letných dní radi vrhnú do chladného bazéna a iní zasa radšej trávia čas v spoločnosti svojich obľúbených hier. Akčné, dobrodružné, či závodné tituly sú vždy ideálnym prostriedkom ako prežiť dlhé hodiny počas leta. Toto ročné obdobie vie byť aj celkom vyčerpávajúce. Ak si aj ty jeden z tých, ktorí sú z posledných dní vyčerpaní, môžeš okúsiť niektorú z týchto 7 hier, pri ktorých zbehne čas naozaj rýchlo.

The Witcher 3: Wild Hunt

Dostupné pre platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Hráči, ktorí už tento titul okúsili, vedia, že v ňom môžu nájsť mnoho dobrodružstva, akcie, romancu, ale najmä skvelý príbeh, ktorý robí z tejto hry jednu z najlepších vôbec. The Witcher 3: Wild Hunt spôsobí radosť z hrania aj tým, ktorí ho už zvládli prejsť a znova by pri ňom radi strávili aj niekoľko hodín počas letných dní. Fantastický svet plný tých najrôznejších scenérií a miest do seba vtiahne hráčov, ktorí sa ocitnú v úplne inom svete. Užiť si pri tomto titule pár dní tak nikto neoľutuje.

Super Mario Odyssey

Dostupné pre platformy: Nintendo Switch

Ikonický taliansky inštalatér z Japonska, hovoriaci po anglicky, je nezameniteľným predstaviteľom hier od Nintenda. Jedným z najnovších a zároveň najlepších titulov, v ktorom sa Super Mario ocitol, je nový Super Mario Odyssey. Pre tých, ktorí chcú zažiť zábavné chvíle aj v lete, je jednou z najlepších volieb práve táto hra z krajiny vychádzajúceho slnka. Vďaka dostupnosti pre prenosný Nintendo Switch si hru môže hráč brávať kedykoľvek aj so sebou. 

BioShock: The Collection

Nenechaj si ujsť
Tieto 4 hry ukazujú, že budúcnosť grafiky hier na konzolách vyráža dych

Dostupné pre platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Mac OS

Zbierka hier BioShock obsahuje klasický titul z roku 2007, druhý diel BioShock 2 a BioShock Infinite z roku 2013. S touto trojicou tak hráč môže aj počas leta zažiť napínavé chvíle. V prvých dvoch hrách si užije podmorské mesto Rapture a tretí titul ho zasa prenesie do vzdušnej Kolumbie. Trojica týchto hier je špecifická jedinečnou atmosférou a spracovaním, ktoré je po vizuálnych vylepšeniach ešte dokonalejšie. Pokiaľ nevieš, čo so svojim časom počas leta, rozhodne skús zabiť nudu touto kolekciou, ktorá ťa nesklame.

Dark Souls: Remastered

Dostupné pre platformy: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch (čoskoro)

Hráči často označujú Dark Souls: Remastered ako jednu z najťažších hier všetkých čias a v mnohých smeroch majú pravdu. Počas hrania v každom prebudí súťaživého ducha, ktorý chce zvládnuť aj takúto náročnú hru. Hráč sa musí učiť zo svojich chýb, aby bol výsledok v hre čo najlepší. Kvôli tomu nie je hra náročná, no pre jej úspešné zvládnutie treba vytrvať a byť trpezlivý.

The Witness

Dostupné pre platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android, Xbox 360, Mac OS, Nvidia Shield TV

Dokonalým zabijakom času počas leta je tiež The Witness, titul z kategórie logických a puzzle hier, ktoré hráča zabavia na dlhé hodiny. Riešiť zamotané hádanky pritom nie je vôbec rýchle ako lusknutie prsta. Mnoho z nich je treba riešiť rôznymi spôsobmi, nad ktorými sa hráč neraz poriadne potrápi. Veľkým bonusom však je, že tieto úlohy môže hráč riešiť v skvelo spracovanom prostredí, ktoré si zamiluje.

Dragon Age: Inquisition

Zobraziť celú galériu (7)
Electronic Arts/Bioware

Nenechaj si ujsť
Už onedlho si zahráš legendárne GTA: San Andreas na Xbox One. Pripravujú sa ale aj ďalšie historické hry

Dostupné pre platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One

Zažiť letné dobrodružstvo nemusí hráč napríklad pri náročnom výstupe na Gerlach, ale svoj čas môže pohodlne stráviť aj pri hraní Dragon Age: Inquisition. Hra, v ktorej si každý vytvorí vlastný charakter podľa seba, bude hráča viesť do skvelých úloh a na cesty, kde bude potrebovať trocha mágie a silných zbraní. Samotné hranie však ovplyvňujú aj rozhodnutia, ktoré sú pre hráčov neraz poriadne náročné. V tomto titule sa nájdu aj milovníci romantiky, ktorí v nej zažijú pár takýto scén.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Dostupné pre platformy: Nintendo Switch, Nintendo Wii U

Vďaka skvelej histórii hier Nintenda malo veľa hráčov od titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild vysoké nároky, ktoré im však hra po predstavení nielen splnila, ale dokonca ich aj predčila. Prostredie hry je naozaj skvelo spracované a ponúka jedinečné postavy, ktoré sa ocitajú v rôznych dobrodružstvách. Hráč môže skúmať čo sa mu len zachce. Tento titul japonskej spoločnosti nadchol mnohých hráčov, ktorí si pri ňom môžu užiť aj dlhé letné dni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom