Herné štúdio oznámilo spätnú kompatibilitu troch svojich hier s konzolou Xbox One. Už 7. júna Rockstar Games sprístupní pre Xbox One okrem GTA: San Andreas ďalšie 2 známe tituly z minulého desaťročia.

Pokiaľ niekto doma ešte drží starý disk známeho GTA: San Andreas, tak o pár dní ho môže opäť využiť. Štúdio Rockstar Games totiž prisľúbilo spätnú kompatibilitu tejto a ďalších dvoch hier, ktoré kedysi vyšli pre Xbox a Xbox 360.

Xbox One uvíta trojicu známych hier z minulosti

Okrem príbehu Carla Johnsona sa tak majitelia Xboxu One budú môcť opäť stretnúť aj s titulom Midnight Club: Los Angeles z prostredia pouličných automobilových pretekov. Trojicu hier završuje 12-ročný Table Tennis, ktorý pôvodne vyšiel pre starý Xbox 360. Legendárne GTA: San Andreas sa stalo jednou z najpredávanejších hier histórie, na čo je štúdio Rockstar Games patrične hrdé.

Nenechaj si ujsť
Návod: Takto môžeš hrať hry zo Steamu, PS4 či Xboxu na svojom smartfóne

Pokiaľ však má hráč na starej konzole uložený svoj progres v hre, ten sa mu do nového Xboxu One neprenesie. Bez problémov však bude možné túto hru nainštalovať z pôvodného disku, alebo cez digitálnu kópiu. Táto trojica hier sa tak pridáva k titulu Red Dead Redemption, pre ktorý štúdio taktiež zabezpečilo spätnú kompatibilitu s novším Xboxom.

Už o pár dní tak budú môcť hráči opäť navštíviť ulice mesta Los Santos a plniť rôzne misie. Pokiaľ by niekoho omrzel život gangstra, môže v Los Angeles pretekať priamo na ulici, alebo si rekreačne z pohodlia domova zahrať Tennis Table. Pridanie týchto hier pre Xbox One tak rozhodne poteší každého hráča.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom