5G siete sú opäť o výrazný krok bližšie. Medzinárodná organizácia, ktorá zodpovedá za určenie ich špecifikácií dosiahla konečnú dohodu a výrobcovia tak môžu naplno rozbiehať implementáciu určených špecifikácií.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Za finálnym rozhodnutím a určením konečných špecifikácií stojí organizácia 3GPP, ktorá združuje najväčšie spoločnosti z hlavných odvetví zodpovedných za komercializáciu 5G sietí. Z mobilného sektoru tu nájdeme obrovských operátorov, medzi inými AT&T, Deutsche Telecom či Orange. Nechýbajú výrobcovia hardvéru Intel, Qualcomm, Mediatek a ďalší, ale aj spoločnosti ako Samsung, Nokia, Xiaomi či Vivo. Svoje rozhodnutie prezentovala organizácia prostredníctvom tlačovej správy a o téme informujú aj portály Engadget a Živé.sk.

Finalizácia špecifikácií je výrazným krokom k rozbehnutiu implementácie 5G sietí. Jednotliví výrobcovia hardvéru a technológií presne poznajú, aké kritériá sú od nich vyžadované a môžu tak vo vyššej miere rozbehnúť vývoj a testovanie svojich riešení. Samozrejme, kým uvidíme prvú komerčnú 5G sieť, ešte to istý čas potrvá. Prvé komerčné riešenie by sa mohlo objaviť v USA do konca tohto roka.

Sme čoraz bližšie

V oficiálnej správe organizácie 3GPP sa nachádzajú vyjadrenia mnohých predstaviteľov spoločností, ktoré sa zúčastňovali na určení podmienok 5G sietí. Yong Rui z Lenova hovorí o tom, že technológia 5G dokráčala k jednému z kľúčových míľnikov, Hank Kafka z AT&T zas pripomína, že komercializácia novej technológie je bližšie než kedykoľvek predtým. Aj ďalší prízvukujú dôležitosť 5G sietí, ktoré budú mať veľký dopad na rôzne sféry súčasného života.

Aké konkrétne inovácie môžeme očakávať sa dozvieš v našom predchádzajúcom článku. Rozvoj sietí novej generácie sa však odteraz môže naplno rozbehnúť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]