To, o čom sa dlho hovorilo, sa oddnes stáva realitou. Tešiť sa môžu zákazníci najmladšieho operátora na Slovensku, ktorí odteraz využijú rýchlejšiu sieť v národnom roamingu.

Operátor 4ka totiž sprístupňuje pre svojich klientov 3G sieť od spoločnosti Orange. O tomto kroku sa hovorilo už dlhšie. Zákazníci najmladšieho operátora mali doteraz možnosť využívať mimo vlastnej siete v národnom roamingu len 2G pripojenie poskytované Telekomom.

„Od 1. februára zákazníkom 4ky používajúcim už niekoľko mesiacov našu 2G sieť, umožníme komunikáciu aj v našej 3G sieti. Vďaka tomu budú môcť využívať rýchle mobilné dáta takmer na celom území Slovenska, pretože 3G sieť je aktuálne dostupná až pre 95% populácie,“ hovorí Ivan Marták, riaditeľ úseku stratégie, právneho a regulačných vzťahov spoločnosti Orange Slovensko.

Zdražovať sa nebude

Využívanie služieb partnerskej siete spoločnosti Orange nepredstavuje pre zákazníkov 4ky zvýšené výdavky. V prípade obľúbených nových paušálov TO. (TOTAL ONLINE) je okrem veľkého objemu dát dostupného vo vlastnej sieti 4ky k dispozícii vždy aj 1 GB dát v národnom roamingu v sieti obchodného partnera.

„Odteraz môžu naši zákazníci využívať v národnom roamingu na celom Slovensku rádovo vyššiu rýchlosť, ako tomu bolo doteraz v 2G sieti. Teoretické maximum sťahovania dát v 3G sieti je 42 Mbps. Odporúčame našim zákazníkom reštartovať si svoj mobilný telefón, aby sa následne mohol korektne prihlásiť do siete obchodného partnera, pokiaľ bude táto dostupná,“ upresňuje technický riaditeľ SWAN Mobile Patrik Kollaroci.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom