Zrušenie roamingu bolo pre mnohých používateľov veľmi pozitívnou správou, no menšiu radosť z tohto nariadenia Európskej únie už mali poskytovatelia týchto služieb. Na Slovensku väčšina operátorov stihla predstaviť svoju novú ponuku a teraz sa k nim pridáva aj 4ka.

Roamingové poplatky, ktoré museli zákazníci platiť operátorom počas pobytu v zahraničí, končia už 15. júna. Telekom, Orange a O2 svoje ponuky už zákazníkom priniesli a posledným operátorom, ktorý sa k nim pripojil, je 4ka. Tá pri predplatených kartách veľké zmeny nechystá a zákazník si tak aj naďalej zaplatí 4 centy za 1 MB dát, 1 minútu hovoru a 1 SMS správu. Svoje ďalšie ponuky však tento mladý operátor nemieni razantne pozmeniť. Po zrušení roamingu prestane účtovať poplatok za prichádzajúci hovor, teda 1 cent za minútu hovoru. Dostupnosť balíka dát 1 GB za 1 € bude platiť aj naďalej iba u nás v sieti 4ky. Konkurenční operátori však zákazníkom umožnia využívať svoje ponuky za rovnaké ceny ako doma v SR, čo oznámili len pred nedávnom.

zdroj fotografie: Pexels

Nenechaj si ujsť
Blíži sa koniec roamingových poplatkov. Načo sa môžeme pripraviť?

To sa ale nechystá zaviesť náš štvrtý operátor a paušály TO. v zahraničí nebudú dostupné za domáce poplatky. Týmto krokom sa 4ka chystá obísť nariadenie EÚ. Základnou ponukou je iba predplatená karta Moja 4ka a operátor to teda vníma tak, že jeho ostatné ponuky sú iba alternatívou, ktorá nemusia spadať pod nový systém.

Balíček „Moja 4ka Svet“ bude mať zákazník aktivovaný automaticky, pričom si môže dokúpiť dáta, ktoré využije v krajinách EÚ. Cena týchto dát bude lacnejšia až o štvrtinu a na 15 dní bude k dispozícii až 500 MB dát len za 5 €. Používatelia služieb 4ky si tento balík môžu aktivovať odoslaním SMS správy „EUDATA1“ na číslo 950. Ďalšie detaily o svojej ponuke po zrušení roamingu operátor ešte neprezradil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP