Bezpečnosť je v dnešnom technológiami preplnenom svete čoraz krehkejšia. Kvôli zbieraniu údajov a fungovaniu Googlu sa pred súdom teraz ocitol výkonný riaditeľ Sundar Pichai, ktorý musel zodpovedať množstvo otázok pri viac ako 3-hodinovom vypočúvaní. Popri objasňovaní politiky spoločnosti musel jednému kongresmanovi CEO Google tiež vysvetliť, že iPhony vyrába úplne iná firma.

Po mnohých škandáloch sociálnych sietí a únikoch citlivých informácií používateľov sa začali mnohí obávať o svoje súkromie na internete. Kvôli tomu sa na súde ocitol aj Sundar Pichai, CEO Google, ktorý musel prítomnej komisii zodpovedať množstvo zložitých otázok o tom ako funguje vyhľadávanie a algoritmus spoločnosti. Pod „paľbou“ otázok počas vypočúvania sa k slovu dostal aj kongresman Steve King.

Sundar Pichai musel presviedčať komisiu na súde, že Google nevyrába iPhony

Jeho otázky smerované na výkonného riaditeľa Googlu boli zväčša zodpovedané, pokým neprišla tá, ktorá zaskočila aj Sundara Pichaia. Steve King sa totiž pýtal, ako je možné, že na iPhone jeho vnučky počas hry prichádzajú upozornenia s nevhodným textom pri fotografii jej starého otca. Ako všetci dobre vieme, výrobu a spravovanie týchto smartfónov má na starosť úplne iná spoločnosť, teda Apple. Zaskočený touto otázkou odpovedal CEO Googlu kongresmanovi obdobným spôsobom.

Nenechaj si ujsť
CEO Googlu musel vysvetľovať, prečo Google vyhadzoval fotky Trumpa pri vyhľadávaní slova idiot

Na podozrenia o manipulácií s vyhľadávaním odpovedal Sundar Pichai kongresmanovi Tedov Lieuovi ešte pred touto zarážajúcou otázkou. Mnohí politici majú totiž podozrenie, že výsledky vyhľadávania dokáže Google ovplyvniť a zámerne ich upravovať. Ted Lieu však pred všetkými vyslovil jednoznačný verdikt, a to, že pokiaľ chcú ostatní pozitívne výsledky, mali by robiť pozitívne veci. Pokiaľ sa teda niektorým politikom ujde na sociálnych sieťach či Googlu negatívny článok, mali by sa nad svojim konaním zamyslieť.

Zdĺhavé vypočúvanie malo priniesť odpovede na viaceré otázky, aj keď mnohé z nich boli nejasné. Okrem Steva Kinga sa iPhonom v na súde oháňal aj Ted Poe, ktorý chcel vedieť či spoločnosť zaznamenáva pohyb jeho smartfónu, ak sa pohne z miesta na miesto. Táto otázka však opäť výkonného riaditeľa Googlu zaskočila a priamo na ňu neodpovedal. Spravovanie a vývoj funkcií iPhonu má totiž na starosť Apple, čo si však zrejme mnohí kongresmani počas vypočúvania neuvedomili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú